Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki törpehörcsög,...

Roborovszki törpehörcsög, Dzsungáriai törpehörcsög vagy Szíriai aranyhörcsög?

Figyelt kérdés
Melyiket jobb tartani?

2017. júl. 25. 10:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Aranyhörcsög! Több hús van rajta! A scolopendrám jobban jól lakik vele, a törpehörikből pedig kellene 2-3 darab. Úgy nem éri meg.
2017. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
0%

mi a franc ez az első válasz xDD

topkek of the day

2017. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
22%
A legbarátságosabb a dzsungáriai, a roborovszki harapós általában, a szíriai nagyobb, kezes, de messze nem olyan barátságos, mint a dzsungáriai.
2017. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

Húgomnak volt mind a három fajta, 2x-er aranyhörcsög, 2x-er robi, 1x-er dzsungi. Valamint mikor 1 évet dolgoztam díszállatkereskedésben, mint eladó akkor is árultunk mind a három fajtát.


Azt tapasztaltam otthon a húgomnál és az üzletben a vásárlókat hallgatva is, hogy a roborovszki a legbarátságosabb, igaz ő a leghiperaktívabb is.


A robik igen szelídek, egyszer sem haraptak meg senkit sem. A boltban is bármelyik vásárló/érdeklődő kézbe tudta elsőre venni.

Ellenben a dzsungik, hisztisek, harapósak. Több alkalommal is hozták vissza hozzánk a boltba dzsungáriai törpehörit, és inkább vettek helyette aranyat vagy robit! Mivel többször és gyakrabban fordult elő ilyen, ezért volt hogy hónapokig nem is árultunk dzsungit, nem is volt rá érdeklődés, a sok negatív tapasztalat végett, ezért hozattunk. Akinek nagyon kellett annak árubeszerzéskor azt a pár darabot meghoztuk, de többet nem. Csak a robi és az arany volt állandóan a készleten.


Az aranyhörcsög az hol ilyen, hol olyan, de többnyire azért nyugodtabb a dzsunginál és könnyebb kézhez szoktatni.

A robinak egy hátránya van, túl izgága. :) Viszont nem azt csinálja, mint az arany vagy a dzsungi, hogy a forgácsba beássa magát, azt döglik egész nap, és csak este jön elő. A robit nappal is lehet gyakran látni, aranyosabb is.

A dzsungi az egy szemét kis dög.


Én az aranyat vagy a roborovszkit ajánlanám.

2017. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
43%
*ezért nem hozattunk
2017. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%

Alapból baromság (bármilyen) hörcsögöt tartani. Büdösek, egész nap alszanak, este pedig Te nem tudsz tőlük aludni. Harapnak, vicsorítanak, megrágnak mindent. Többet nem tarthatsz együtt egy ketrecben vagy terkóban.


Kérdező, inkább tarts olyan állatot ami hörcsögöt eszik! :) Hörcsögöt az ilyen 6-12 éves nyafogós kislányok tartanak.

Pl: varánusz, kígyók, madárpókok, skorpiók, scolopendrák... stb. Ők sokkal egzotikusabbak és cukibbak... a maguk módján.

2017. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Sincere Fist!

"Gyönyörű" az a félméteres százlábú.... OMG. Hogy vagy képes, hörcsögökkel etetni azt a dögöt?!! Amúgy nem vagyok 6-12 éves nyafogós kislány! Ismerek 20-25 éves srácokat is akiknek hörijük van.


Mindenképpen hörit szeretnék. A roborovszki tetszik a legjobban.

2017. júl. 25. 13:10
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
A roborovszkik félősek. Inkább megfigyelni lehet őket. A dzsungáriaiak és a szíriaiak barátságosabbak (persze ez is egyénileg változik). A dzsungik kicsik, a szíriaiak nagyobbak. Javaslom, vásárlás előtt inkább csatlakozz be facebookon a Hörcsög imádók csoportba, ott érdemes körbeérdeklődni a tagokat, hiszen több választ kapsz a kérdésre.
2017. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem igaz, hogy a roborovszki a legkezesebb, inkább az a legvadabb sokszor egyáltalán nem szelídülnek meg. Facebookon lépj be a hörcsög imádók csoportba :) Ott is ezt mondják hogyha esetleg nem hiszel nekem.
2017. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
25%

"Nem igaz, hogy a roborovszki a legkezesebb, inkább az a legvadabb sokszor egyáltalán nem szelídülnek meg. Facebookon lépj be a hörcsög imádók csoportba :) Ott is ezt mondják hogyha esetleg nem hiszel nekem."


Jaj hagyjuk már, a hörcsög imádók facebookos csoportját. Nekik összesen életükben nem volt annyi hörcsögjük, mint amennyit én egy héten eladtam. Akik benne vannak ebbe a fantasztikus "hozzáértő" csoportban még azok is sorra hoztak vissza dzsungáriai hörcsögöt, mert túl harapós volt. xD


Az üzletben (és nem egy kis sarki díszállatkereskedésben dolgoztam) BÁRKI ELSŐRE meg tudott simogatni és kézbe venni egy roborovszkit, és az aranyhörcsögök nagyobb részét is (bár itt nem mindegyiket). A dzsungáriait pedig jóformán SENKI. A megvásárolt dzsungiknak TÖBB MINT A FELÉT visszahozták, mert harapós volt és nem tudták kézhez szoktatni. A vásárlóktól csak a panasz volt a dzsungira. Roborovszkiból és aranyból EGYET SEM hoztak vissza.

A robi a legszelídebb, egyáltalán nem vad, annyi...hogy hiperaktív, oké talán kicsit jobban a kelleténél. :) De, hogy harapós lenne és vadabb...na az hülyeség.

2017. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!