Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Leszakadt hörcsög körme?

Domextosz00 kérdése:

Leszakadt hörcsög körme?

Figyelt kérdés

Sziasztok,van kettő szíriai aranyhörcsögöm.

Mai nap észrevettem hogy az egyik hörcsög lábfeje vérzik. Az egyik köröm leesett / leszakadt.

Megtöröltem steril vizes mullappal, vérzés elált stb.


Lehet ebből szegénynek baja?:/



Egyébb: Az itatót milyen magasra tegyem? És ha nem jönnek rá hogy onnan kell inni?


Előre is köszi!



2017. aug. 17. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle baja, de azért pár napig kenegesd Betadine-al. Nekem az egyik tengerimalacomnál volt ilyen probléma háromszor is. Először elvittem dokihoz, aki leszedte az egész körmét... a többi esetnél már csak én kezelgettem itthon és kutya baja nem volt.

Tudni fogják, hogy hogyan kell használni az itatót, de ha megnyugtat, akkor az itató alá tegyél nekik vizet kerámiatálba (vagy valamibe, amit nem bírnak kiborítani). Nálam az egerek nem tudták használni az itatót, de ezzel a trükkel megoldódott.

2017. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%

az én hörimnek nem volt még ilyen "körmös" problémája . Én azt javasolom ,hogy vidd el egy dokihoz

az itatóhoz pedig : ne tedd túl magasra ,kényelmesen elérje ,és ha nem jönnek rá ,hogy kell inni (enyém egyből tudta) akkor egy tálkában (amit nem lehet felborítani) rakj vizet, mert ,valamiből muszáj innuk. Egyszer biztos érdekelni fogja (az önitató), hogy mi is lehet az és rá fog jönni ,hogy abból jön a víz ;)

2017. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A hörik együtt vannak? Ha igen akkor azonnal vedd külön őket, magányos állatok!
2017. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tilos őket együtt tartani, úgyhogy ha együtt vannak, sürgősen vedd őket külön! Az itatót úgy tedd, hogy ha a fejüket egyenesen tartják, tudjanak inni.
2017. aug. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!