Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kutya és törpenyúl együtt...

Kutya és törpenyúl együtt tartása? Veszélyes lehet a nyuszi a kutyusra?

Figyelt kérdés

Tehát az lenne a kérdésem,hogy amennyiben törpenyúl kerülne a kutyus mellé, abban az esetben ha a nyúl esetleg megbetegszik, azt a kutya elkaphatja? Bármilyen betegsége veszélyes lehet a kutyára?Ha igen hogyan lehet elkerülni?Ne is találkozzanak? Bár Én úgy terveztem hogy legjobb haverok lesznek, mert a kutyus elég báránylelkű...

Köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 13. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyulak számára is van oltás, illetve ha megbeteszik, rohanni kell vele az állatorvoshoz azonnal!!
2017. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sőt, még a nyúl érkezése előtt fel kell venni a kapcsolatot egy nyulakhoz is értő állatorvossal.
2017. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pl atkát simán átadhatnak egymásnak. Betegséget nem tudom..talán nem. Viszont nem szabad őket felügyelet nélkül hagyni...
2017. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok betegséget átadhat pl. atka, gomba, bolha, egyes vírusok.. de ugyanígy a kutya is ha megbetegszik, átadhatja a nyúlnak. Viszont a nyulaknak ált inkább emétsztési betegségeik vannak vagy ha nincsenek oltva, mixo, rhd.. ezeket nem kapja el a kutya.

Ami nagyon fontos:

1. A nyulat egzos dokihoz kell vinni, nem sima állatorvoshoz! A kutya-macska orvos nem nyúlorvos! A nyúllal nem szabad várni, ha beteg. Mivel tünetrejtő (ellenben a kutyával) ha bármi jeelt látsz, rohanj egzos dokihoz. Pl. ha egy nyúl nem eszik 12-24 órán belül meghal.. ha egy kutya nem eszik, 1 hétig is kibírja..

2. A nyulat kell félteni elsősorban a kutyától, nem fordítva! Főleg, hogy a nyúl lesz az új.. a kutya féltékeny lehet és bánthatja. A szomszéd báránylelkű kutyája az egyik nyulam megölte.. nem szándékosan!! ezért kell nagyon odafigyelni, hogy ne járj úgy, mint én. Bár én ott voltam, de a kutya nem volt agresszív, barátkozni akart, majd játszani. Játékból egy picit "megharapta" de csak úgy, hogy nem is vérzett, semmi nyoma.. szóval nem is igazán harapta, csak kb. megfogta és a nyuszim sokkot kapott, majd meghalt, mire az állatorvoshoz értem vele. Úgyhogy soha ne hagyd őket felügyleet nélkül együtt és ha együtt vannak, nagyon figyelj!

3. A kutya elvan egyedül, mert az embert képes befogadni társának. A nyúl erre nem képes. A nyulak társas állatok (a közhiedelemmel ellentétben!) és nagyon rossz nekik egyedül. Soha nem lesz elég boldog, ha egyedül tartod, mert sem a kutya, sem te nem tudsz vele annyit foglalkozni, hogy úgy érezze, nem magányos. Ha napi 24 órában van egy más fajú társa, akkor magányos. Akkor is, ha ynalogatják egymást, ha szeretik egymást vagy sszeret téged, simogatod stb. A nyúlnalk nyúl kell, ahogy a malacnak malac, csincsillának csincsilla stb. Jobb országokban az állatvédelmi törvény elő is írja, hogy nyulat tilos egyedül tartani..

4. A nyúlnak angyobb a mozgásigénye, mint a kutyának!!! Ez egy tény,e gy felmérés, kutatás bebizonyította. Az emebrek azt hiszik, egy 100x50es ketrecben elvan, ha kiengeded pár órára nap közben, de ez nem igaz. A nyulak ugyanis nem úgy működnek, mint pl. a ku6tyák. A kutyát ha elviszed egy nap 2x sétálni, akkor lemozogja magát aznapra. A nyúl nem. Meg nem is jó eki a hám/póráz, nagyon veszélyes. A nyúl egész nap felváltva aktív és éber. nem úgy, mint pl. mi, hogy éjjel alszunk, nappal nem. vagy egy hörcsög fordítva, éjjel aktív, nappal nem. Na a nyulak kb. óránként vagy akár pár percenként váltogatják ezt. Ezért hiába engeded ki délután 2 órára, ha akkor neki épp csak 10 perc aktív és 110 perc passzív időszaka van. A nyúlnak napi 24 órában kell ezért nagy hely, min. 4 négyzetméter..

Példa pár benti nyúlketrecre, ami jó:

[link]

Az oldalon kintiek is vannak, nem tudom, hol tervezed tartani.

És igen tudom, hogy a magyarok nagy része 100-as ketrecben és egyedül tartja a nyulát, de ez nem jelenti, hogy neked is be kell állnod ebbe a felelőtlen állattartók sorába, akik nem veszik figyelembe az állat igényét.

2017. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!