Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lakásba kisállat?

Lakásba kisállat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta szeretnék egy kisállatot. Most eljutottam arra a pontra,hogy komolyan szükségem van egy állatkára,akivel foglalkozhatok,simogathatom. Mielőtt bárki letámadna,nem csak azért kell,mert most szar napjaim vannak, régi álmom már,és most,így 19 évesen úgy gondolom,hogy elég érett vagyok ahhoz,hogy gondozzam,foglalkozzak vele,és ne legyen neki szenvedés a lakásban lenni.

Milyen állatot ajánlotok? A hüllők,meg bogarak meg csigák kizárva,nagyon nem szeretem őket. Jelenleg dolgozom, 12 órában. Reggel 7-től délután négyig teljesen egyedül lenne. Viszont nem dolgozom minden nap. Olyankor egész nap vele tudnék lenni. És természetesen reggel és este is foglalkoznék vele. Remélem elég infót írtam,és remélem senki sem fog letámadni :D

Köszönöm a segítséget előre is. :)


2017. szept. 25. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia . Elég sokáig lenne egyedül így a kutya kilőve. Talán egy macskát tudnék javasolni ők is szeretnek a gazdi közelében lenni de el vannak egyedül több órán keresztül is . Vagy egy nyuszit még esetleg 😀
2017. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Cica :)
2017. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Cicát tudok javasolni, ők a nap nagy részében amúgy is alszanak, és jobban viselik az egyedüllétet, mint egy kutya, illetve sétáltatni sem kell őket. Nézd meg a közeli menhelyeket, állatmentő szervezeteket, rengeteg kölyök és felnőtt cica vár gazdira.
2017. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az a gond a cicával,hogy anya egyenesen utálja, apa meg allergiás rá. Esélytelen,hogy belemenjenek :/

Nyuszi nagyon jó ötlet. :) De ők nem olyanok,mint a tengerimalacok,hogy egyedül szomorúak lesznek? :D Valahol ezt olvastam,de az ismerőseim,akik nyuszit tartanak,mind egyedül tartják..

Nagyon köszönöm a válaszokat,jöhetnek még,hogy biztosra menjek! :)

2017. szept. 25. 11:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Törpehörcsög? Nekünk van, egy nagyon kedves, aranyos állat, az egész napon átalussza, estétől reggelig pedig aktív. :)
2017. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

De, a nyulat párban kell tartani! (És amúgy is elég sok gonddal jár a tartása.)

Vadászgörény? Hörcsög?

2017. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hörikről itt tudsz informálódni: [link] . Hörit pedig ha jó helyet alakítottál ki, a hörcsögmentéstől kaphatsz (legutóbb pl. hosszúszőrű babahörit láttam náluk, nagyszerűen tartják ott a höriket, nyugodtan lehet onnan elhozni), érdemes megkeresni őket. :)
2017. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2%
Nyulat nem muszály párban tartani. Ha van játéka és fa rágókája elvan vele sokáig. A vadászgörényt nem ajánlanám rengeteg odafigyelést és törődést igényel. Volt görim ha kezdő az ember nagyon rá nőhet a fejére .
2017. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyes országokban, pl. Németország már tilos nyulat egyedül tartani, mert igenis, nagyon erősen igényli a fajtársat! Azon felül egy nyúlnak nem elég egy ketrec, egy nyúlbiztos szoba kell neki, mert MINDENT megrág, amit ugye nem lehet felróni neki, hiszen rágcsáló... Aztán többnyire ugyan szobatiszta, de van, amelyik imád jelölgetni:(

A vadászgörény legalább nem rág, és szobatiszta, igaz, hogy élénk, de gondolom, a kérdező valami kommunikatívabb fajra vágyik.

A hörcsögök rém aranyosak, de inkább a "nézegetős" kategória, simizni lehet, meg lehet tanítani erre-arra, de azért mélyebb lelki életet élni vele, az annyira nem jellemző. Inkább annak való, aki 15-30 percet akar törődni vele naponta. (Viszont sokkal egyszerűbb a tartása, akkor is, ha nagyon igényes lakhelyet kap, nem azokat a kis börtönöket, amiket ketrec címszó alatt árulnak.)

2017. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. Azt hiszem,ezt még át kell gondolnom. Már régóta meditálok rajta,keresem a legjobb megoldást,de nem akarom,hogy az állatnak rossz legyen,viszont igen,kicsit kommunikatívabb társra vágyom. Ez viszont talán kivitelezhetetlen lesz sajnos. :( Anya is benne lenne egy kisállatban,de ő kutyát szeretne. Igazából én is,de nem szeretném kínozni. Fogalmam sincs mi lenne a jó megoldás.
2017. szept. 25. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!