Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen nehéz elengedni őket?

Miért ilyen nehéz elengedni őket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a dzsungim haldoklik.

Nagyon megvisel és fáj.Titeket is megszokott viselni?

Mit tegyek,h ne fájjon ennyire???:'(


2010. máj. 28. 17:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A témához kapcsolódva nekem nagyon tetszik ez a két írás:


A szivárvány-híd történet:


A menyországtól innen, van egy hely, amit úgy hívnak: Szivárvány-híd.

Amikor egy állat, aki közel állt valakihez meghal, a Szivárvány Hídhoz jut. Egy nagy rét terül el a lábánál, hogy minden állat szaladgálhasson, és együtt játszhassanak. Állandóan süt a nap, és elegendő étel, ital található ott, hogy mindenki kényelmesen érezze magát.


Azok az állatok, akik betegek, vagy öregek voltak, visszanyerik egészségüket és életerejüket. Akik megsérültek, sebeik begyógyulnak és olyanok lesznek, mint ahogyan fiatalon ismertük őket.


Az állatok boldogok és elégedettek, kivéve egy dolgot: hiányolják azt a valakit, akit szerettek, akit hátrahagytak.


Minden állat együtt kergetőzik és játszanak, de eljön a nap, amikor valaki egyszer csak megáll, és a távolba tekint. Tekintete elszánt, teste lelkesen reszket. Egyszer csak elszakad a csoporttól, a fű fölött szinte repülve, lábai egyre gyorsabban és gyorsabban viszik előre.


Megpillantja gazdáját, és amikor gazda és hű kedvence végre találkoznak, egymásba kapaszkodnak örömmel, hogy soha ne váljanak el többé. Boldog puszik záporoznak a gazda arcára, újra megsimogathatja imádott kedvence fejét, és újra belenézhet bizalomtól csillogó szemébe, oly rég eltávozott életéből, de soha nem tűnt el szívéből.


Azután átsétálnak a Szivárvány Hídon, együtt...


A Szivárvány Híd

egy Norvég legenda ihletéséből


Az erdő szélén, dombok lábánál,

Buja zöld réten hol idő megáll.

Hol férfi és nő hű barátja fut,

Miután földi idejük lejár.


Mert itt, e- és túlvilág határán,

Hol minden kedvenc nyugalmat talál,

Ezen az aranyló földön, játsznak,

Míg átlépik a szivárvány hidat.


Már nem szenvednek kíntól, bánattól,

Újjászületnek, testük meggyógyul.

Az egészségük ismét a régi,

Csak a régi társ, ami hiányzik.


Szaladnak a füvön, gondtalanul,

Míg egy nap megállnak, szemük keres.

Fülük hegyezik, érzik a szagot,

Majd hirtelen, egyikük elszakad.


Mert tekintetük újra összeér,

Újra együtt vannak, ember és társ.

Egymáshoz futnak, barátok régről,

Elszakadásuk ideje elmúlt.


A szomorúság, és a búbánat,

Örömmé válik a két szívben.

Szeretetben egyesül, örökké,

S áthaladnak a szivárvány hídon.

2010. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és részvéte mindenkinek!

Utolsó:Nagyon szépek ezek az írások valóban.

2010. jún. 1. 14:45
 13/16 anonim ***** válasza:
Vigasz lehet még, hogyha nagyon szeretted, megvan az esélye, hogy vissza akar és tud is jönni (reinkarnáció). Általában két hétnek kell eltelnie. Nekem egy kismadárral történt meg ez, előbb kanári volt, aztán hullámos papagáj, végül most rizspinty. A teste, a tolla más, de lélekben ő az.
2010. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Igen hat hogyen fajna.

ma doglott meg az anyanyulam ,fialt a kis nyuszik dogolve szulettek gondolom.mert mikor megkaptam mar meg voltak dogolve,es o nemreg kimult,ki volt nyulva es se szo se beszed,nem tudom mi lehetett a gond de megdoglott,es faj mivel en neveltem kicsi koratol itt van nallam es szeretem oket allat barat vagyok.sirva astam el.

2010. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kutyájáról írt az előző oldalon. A szivárványhídon rengeteget sírtam mikor meghalt a kutyusom, egyszerüen nem bírtam megnyugodni, és képzeljétek, rá három napra anyu felhívott hogy menjek ki a kertbe és nézzek az égre. Egy gyönyörű szivárvány volt... Akkor nagyon zokogtam de valahogy megnyugtatott. Lehet hogy kattyosnak tűnök de úgy éreztem hogy azt ő küldte nekem. Azóta minden szivárványról ő jut eszembe...
2010. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13. válaszoló, ezen jót röhögtem
2013. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!