Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is ennyire nehéz...

Másnak is ennyire nehéz elengedni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Lassan kezdődik az ovi, már folyik a beszoktatás, de én tiszta görcsben vagyok. Tudom, hogy nem szabad, de olyan nehéz feldolgozni, hogy vége a mi kis "kettős idillünknek". Meg kell tanulnom elengedni, de nagyon nehéz. És félek, hogy rá is ráragasztom. Nektek hogy sikerült? Vagy csak én vagyok ennyire béna ragaszkodó?

(mondjuk az is rátesz egy lapáttal, hogy aggódom, mi lesz a kajálással, vagy hogy fogja megvédeni magát, mert eléggé érzékeny gyerekről van szó. Ha valami gondja van, elsírja magát..)


2011. okt. 14. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon örültem, hogy mehet oviba, mert már elegem volt az itthonlétből. Itthon mindig azt hallotta, hogy milyen jó l esz majd az ovi, és ő is nagyon várta már. Semmi probléma nem volt, szereti nagyon, egyszer sem sírt, hogy ne hagyjam ott. Szerintem ne görcsölj ennyire, mert azt megérzi a gyerek, és akkor nem fog örömmel menni oviba.

A kajától ne félj, ott a közösségben sokkal jobban esznek, állítólag a lányom is mindent megeszik, pedig itthon válogat. De tuti úgy is van, mert ha hazajövünk sosem éhes. Ha sír, akkor meg megvigasztalja az óvó néni, a dadus, azért vannak ott.

2011. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehéz volt!! Tiszta ideg voltam már a megelőző hetekben! Amúgy is nagyon parázós vagyok, túl aggódok mindent álltalában! Az első ovis napon pedig otthon bőgtem, hogy mi lehet vele, biztos ott sírdogál és elhagyatottnak érzi magát...stb. De ezt csak én képzeltem így (visszagondolva az én első ovis élményeimre), a kisfiammal semmi gond nem volt, nagyon pozitív élményekkel jött haza és azóta is szeret oviba járni!

Fel a fejjel, ez egy életszakasz vége amit le kell zárni, most kezdődik egy új!!

2011. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is nagyon izgulok (dec-ben kezdi az ovit).

Ő is elég érzékeny, el lehet könnyen nyomni. Viszont nagyon barátkozós, remélem hamar lesznek kis barátai (a játszótérről van egy csomó).

A kaja miatt én pont nem aggódok, mert szerintem ott jobban bele fog jönni, mint hogy én itthon szenvedek vele.

Nagyon fog hiányozni nekem, hogy nem lesz itthon :(

2011. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!