Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a Dzsungáliai...

Mit kell tudni a Dzsungáliai Törpehörcsögről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ilyen kis hörit és arra lennék kíváncsi,hogy terjesztenek vmilyen betegséget?

Mármint ha megharap lesz vmilyen bajom tőle?

Állatorvoshoz kell vinni?

És akinek van annak mi a véleménye róla?


2010. máj. 29. 11:03
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam, dzsungáriai akart lenni x)
2010. máj. 29. 11:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Google:

[link]

[link]

2010. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2010. máj. 29. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk van 2 is és ha 2 egyneműt raksz össze nagyon fognak veszekedni,ha különneműeket, akkor pedig sok pici lesz és később az anya belepusztulhat. Ha megharap semmi bajod nem lesz, ha ételillatot érez az ujjadon harapdál és nyalogat,nagyon aranyos főleg amikor először próbálja ki a mókuskereket...=D

Nem nő nagyra nem büdös, és sokszor elég havonta takarítani.A lány kevésbé szagos picit kisebb, és barátságosabb.Viszont hörcsögöknél van daganat ami menthetetlen, és szenvednek tőle( a régi hörink is így halt meg)Valamelyik dzsungáriai imádja a vizet(mi csak kupakba adunk nekik abból fogadja el)valamelyik fél tőle( a régi nekünk ilyen volt).Jó nekik az akvárium(terrárium), és vannak ilyen nagyon jó hörcsögházak is vagy mik....Aminél nagy rácsos az nem ajánlott mert ha magasról leesik belehalhat......

Szeretik a gyümölcsöt, de valamelyik mérgező nekik:

[link]

ebbe benne van minden a kajáról is......

Asszem ennyi sok sikert=D

2010. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)
2010. máj. 29. 11:46
 6/7 anonim válasza:
Kis helyen elfér,azért kell neki futkározni,NEM lehet neki csokit vagy édességet adni mert nem tudja lefutni és szorulása lesz,stb!
2010. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nekem elöszőr van hörcsögöm, adtam már neki egy merci csokoládérúd negyedét, egy kis részt evett belőle aztán belerakta a vízbe, nem tudom, lehet hogy kakaót akart csinálni, emelett sokszor adtam neki más sült húsgombócot, vagy grillezett sült csirkehúst, sőt sült sajtos baconbe csomagot csirkehúst is, persze csak a testméretéhez viszonyított arányos mértékbe ahogy a csokoládét is, és sok esetben előszeretettel fogyasztotta, sokszor a gyümölcs illetve zöldség elé helyezte és azonnal rákapott, de ezenfelül észrevettem, hogy a rácsra csöpögött zsírt vagy szószt is lenyalogatta, szóval mértékletesen és természetesen nem főtáplálékként, de megfelelő tudással és körültekintéssel lehet kísérletezni, sőt kedvence a vízbe áztatott száraz kutyaeledel, emelett nem árt tudni a kérdezőnek, hogy a bolti hörcsögeledelek némelyikébe is raknak ilyet, kis ideig vízbe áztattam majd kiszedtem és az egészet befalta igen gyorsan, van hogy csak a felét, viszont ha vízbe hagytam, akkor kb 1 nap után ugyanúgy kiette belőle.

Az enyém egy dzsungáriai törpehörcsög, amikor ezt írom egy hónapos, a táplálására vonatkozó kísérletezések olyan 3 hetes koránál kezdődtek.

A víztől nem nagyon fél, bár nem sokat iszik, hiszen a számára elegendő vizet kinyeri gyümölcsökböl illetve zöldségeből, azonban sokszor szívesen beleáll és fürdik, mosakszik benne.

Az óvatossággal természetesen kézbefogáskor óvatosnak kell lennie, de hogyha elnyered a bizalmát, akkor se a ketreből ha leveszed a tetejét nem akar majd nagyon kiszökni, talán csak a kíváncsiság okáért, se a kezedből.

A hörcsög eddig 4x, 5x esett le olyan 70-100cm-es magasságból, a földön megállt és nem mozdult gondolom az ijedségtől, de ezek után sem változott a viselkedése, és nem is sérült meg, tehát az ezzel kapcsolatos felvetések sem olyan drasztikus óvatosságra kell intsenek azért, csak légy figyelmes és körültekintő.

Egy fontos dolog ami szintén saját megfigyelésem, azt ugye tudjuk és írta is valaki, hogy a magasságot nem érzékeli veszélyként de ez nem így igaz, a hörcsög maga a magasságot nem érzi.A hörcsög igen óvatos, játékos, kíváncsi, körültekintő és figyelmes így észrevettem, hogy amikor kitettem a számítógépasztalra, a 4-5 leesés mindegyikénél akár az asztalról akár a kezemből ő nem érzékeli magát a magasságot, azt a térbeli eltérést amit mi igen, ő azt hiszi hogy az ott van ugyan úgy előtte így próbálja is elérni és úgy láthatjuk mintha óvatosan próbálna átmászni, lemászni, leugrani, de ő úgy látja hogy az a 30-100cm-el mélyebben levő tereptárgy vagy padló előtte van viszont nem tud rálépni, nem tudja elérni és addig próbálkozik, amíg elveszti az egyensúlyi pontját és leesik.

A bizalomról és viselkedéséről annyit, hogy úgy nyerheted el, ha odafigyelsz rá elsősorban, hol alszik, hol űrít, hol mit csinál, mit ne háborgass neki, viszont nyugodtan bas.ztathatod sokat vedd ki de figyelned kell arra, hogy hogy reagál rá, tetszik e neki vagy nem, ha nem akkor meg tudod e vele szerettetni vagy nem ajánlott, tehát elősként is figyelj a reakcióira, másrészt pedig a kézbevétel az lehetőség szerint úgy történjen, hogy ő menjen fel a kezedre, ezek után lehet felemelni, beszélni hozzá, simogatni, fontos viszont hogy mivel ezzel bizalmat ad neked minden ilyen alkalom során, ezért mindenképp csak pozitív megerősítést kapjon minden ilyen alkalom során, ezek után lehet majd esetleg más módokon is felemeleni és még többet bas.zogatni, fogdosni, nyulkálni a területén belül, amikor már bízik benned.

Még egy fontos dolog szerintem, hogy lássa, hogy a kéz az te vagy és nem a zacskótol kapja a kaját, mert onnan szórod be, hanem a kezeden van a kaja, és abból eszik esetleg, onnan szórod be, a kezeddel kiveszed a tálját és visszarakod friss vizzel, cseréled az almot, ezeket fontos hogy tudja, hogy a kéz hozzád tartozik és bármikor amikor a kéz csinált valamit a területén akkor az neki csak jó volt, mert eltünt az ürüléke, ételt kapott, tiszta vizet, stb, de ez szerintem egyértelmű, hogy ha benyulsz és rábas.zol egy követ a kezedből, akkor egy idő után van annyi esze, hogy belássa ez nem véletlenül, és nem jót akarsz neki, és megpróbál elkerülni, elbújni vagy támadni.

Én eddig túl sok hangot nála nem vettem észre, van úgye a támadóhangja amit nem tudok leírni, de szerintem fel fogja ismerni mindenki az első találkozáskor, amikor hátára fekszik, behuzza kezeit lábait és egyébként is könnyen felismerhető agresszív viselkedést mutat illetve megmerevedik feléd, ez akkor van, ha megijed, vagy ráejtesz valamit vagy hasonló, egyebet egyenlőre még nem vettem észre nála, más hangot, egy van még egy vékony sírás, vagy nyüszítés, azt is fel fogod ismerni, akkor viszont nagyon meg kell nézni hogy mi van és azonnal kell cselekedni mert szinte biztos, hogy nem csak nem tetszik neki az ég színe, valószínűleg fájdalma van vagy hasonló baja, de egyébként ha nem veszed észre sokáig, akkor a viselkedéséből látod majd, nem lesz annyira aktív, óvatosabb lesz, nem csinál annyi mindent, alig mozog stb, amikor nálam ezt a hangot kiadta, a második ilyen hangjánál azonnal megnéztem mi lehet, de nem láttam semmit, ezek után észrevettem hogy nem tekeri a kerekét, és nem mozog, mászkál annyit ha mégis akkor pedig sír, nyüszít, ekkor észrevettem hogy az egyik körme piros a köröm tetejénél ahol a bőr alá bemegy, és mintha be lenne gyulladva, azonnal megijedtem és elvittem orvoshoz, természetesen csak másnap tudták volna fogadni így hazavittem, borogatni akartam addig meg levágni a körmét, de jobban szemügyre vettem és kiderült, hogy valószínűleg a rácson mászkálás közbe valahova becsípődött a körme és megrándult, megszakadt a bőr egy kicsit ezért gyulladt be vagy látszott úgy, ez minden borogatás nélkül napokon belül elmúlt.

Víz helyett ha esetleg hideg van, lehet neki adni kamillateát persze megfelelő hőmérsékleten, ez még az egyetlen dolog amit a neten olvastam én is, viszont ha ezt lehet akkor talán más teát is, ezt még nem próbáltam.

Utolsó az nem bonyolult és nem hang, szokott ásítani, ez akkor van logikusan ugye, ha vagy fáradt vagy most kelt, de ugyan úgy van nála is mint az embernél.

Most több nem jut eszembe, szerintem így is írtam eleget, bocs hogy ilyen hosszú lett.

Ja és igen, az valóban fontos, ha nincs kajamaradék, vagy szag a kezeden akkor nem fog harapni, kivéve akkor ha kíváncsi vagy azonosít vagy nem tudom, erre még nem sikerült rájönnöm hogy miért, de az elején volt, hogy a teljesen tiszta kezemet is megharapta, de csak annyira hogy ráharapott viszont nem harapta át a bőrt, tehát nem megenni akart csak valamiért rámharapni és csak annyira erősen hogy ne ártson nekem, az egyik ilyen amikor ezt csinálhatja a megfigyeléseim szerint, ha ideges és a kezed olyan dolog csinált vagy te ami neki nem tetszik vagy már unja, például túl sokáig van ismeretlen területen, és ott bas.ztatod de őt nem érdekli, már vissza akarna menni, akkor ha simogatnád akkor is ráharap kicsit a kezedre, szerintem hogy jelezze neked, hogy most már ragd vissza újra a saját biztonsági zónájába, a másik meg amit kiskorába csinál, szerintem akkor azonosít téged, szaglászik, harapdál, de az utobbi megfigyelésem nem tudom alátámasztani semmivel sem.


Figyelem tisztelt kérdező, ezek mind a saját személyes tapasztalataim, az internetről csakis annyit tudtam meg még a hörcsög beszerzése előtt, hogy milyen méretű ketrec illetve hőmérséklet alkalmas a számára, valamint hogy miket eszik amire úgye a személyes tapasztalataim rácáfoltak.

Ezek mind saját tapasztalatok, a SAJÁT hörcsögömnél, így nem garantált, hogy ezek egy másik egyénnél is ugyan így jönnek elő, ugyan így reagál bizonyos dolgokra, és megeszi e azokat amiket az enyém igen, vagy mennyire erős a csontozata esetleg és 100cm-nél már törik a csontja, esetleg véraláfutása lesz, vagy éppen semmi baja, megrémül egy kicsit, de nem hat ki a további viselkedésére, vagy élete végéig megváltozik, viszont úgy vélem, hogy mivel sok időt fordítottam a kiismerésére és direkt nem olvastam utána sokat a neten, hogy ne hülyítsenek el az emberek, ezért szerintem érdemes megfondolnod az általam leírtakat.

2015. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!