Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elhanyagoltam a nyuszim, mit...

Elhanyagoltam a nyuszim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon kimerült vagyok, ami sajnos a nyuszira is hatással van... Általában csak döglődök a szobámban, és telefonozok, ahelyett, hogy szegénnyel törődnék. Nagyjából egy hete takarítottam ki, a napi foglalkozás pedig kimerül abban, hogy kiengedem-bezárom, kaját és vizet adok neki. Sosem szerette, ha dögönyözöm, ő döntötte el, mikor simogathatom, és akkor odajött... Most nem jön :( mit csináljak?
2017. okt. 21. 14:58
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia, a kérdésed elég hülye, szerinted mit kéne? Ha nem tudod megfelelően gondozni az állatod, add oda valaki olyannak, aki szívesen teszi. Az nem működik, hogy fekszel, nyomkodod a telefonod, a nyuszi meg a pisijében fekszik. Szerintem ezt te is érzed.
2017. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél? Vegyél erőt magadon, és az a minimum, hogy tartsd tisztán normálisan.

Azt is érdemes tudni, hogy nyulat egyedül tilos tartani.

2017. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod magad meggyőzni , hogy "hé te! Kelj már fel mert a nyulad tök szarul érzi magát!", akkor mi vadidegenek hogyan győzzünk meg? Én se szívesen válnék meg a nyuszimtól, és bevallom nekem is volt nagyon régen ilyenem, de ha ez nagyon elfajul az már állatkínzás! Képzeld magad a helyébe: látja, hogy ott fekszel, nyomkodod a telefont, ő meg a koszos helyében ücsörög és arra vár hogy játssz vele!!! Szerinted mit kéne tenni! Hm? Most azonnal menj oda hozzá és add a tudtára, hogy jobban szereted mint a telefonodat! Mert érzi, hogy ki szereti és ki nem, bárki bármit mond. De komolyan! Ha nem engedi mindig , hogy megsimizd, az lehet a félelem jele is. Ne hanyagold el szegényt! Mielőtt megvetted , azelőtt kellett volna ezen gondolkodni. Hogy milyen élete lesz majd nálad! És lehet, hogy jó élete van, csak most van egy ilyen "front", és én azt is megértem, hogy nem mindig jut rá idő, és inkább fekszel az ágyon..de nem muszály annak a kisállatnak feltétlenül futni. Akár az ágyra is odaveheted magad mellé, és beszélhetsz hozzá. Így törődsz is vele, és pihensz is egyszerre. Vagy ha úgy érzed erre se futja, akkor tényleg el kéne ajándékoznod olyannak aki gondját viseli. És egyébként nálam sincsenek a nyuszik egy ketrecben, mind a 3 külön van, de a kifutók van ahol összeérnek, ott össze tudnak szagolni, a két nőstényt néha nagy térre kiengedem, hogy szokják egymást, aztán néha megkergeti az egyik a másikat...nem unatkoznak akkor sem , ha én nem tudok rájuk mindig odafigyelni (nem ejtenek egymáson sebeket, inkább csak olyan "durva játék"). Szóval nem kell egyből 4 óráig futkároznod vele, de mondjuk ha hazaérsz, az legyen az első, hogy kitakarítod. Aztán vedd ki, simogasd, játssz vele 1 órát, és neki ennyi is elég egy napra (ha többre nem futja). Persze mindig törekedj arra, hogy többet lehessen kint...és igen, ahogy előttem írták, a nyuszit sokkal jobb párban tartani. Remélem segítettem! Sok örömteli együtt töltött időt nektek! :)
2017. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
megszokta ezt az életvitelt te is, ő is. ha visszaállsz a normál kerékvágásba, úgy állsz hozzá, mint azelőtt, idővel ő is átáll.
2017. okt. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!