Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bélelzáródás / bélelhalás...

Bélelzáródás / bélelhalás túlélheti?

Figyelt kérdés

Van egy kis törpenyulunk, aki mindig ugrabugrál és mocorog, tündéri :)


Viszont sajnos 24 órája a ketrec sarkába ül/t és nagyon nem önmaga, ami még idegesítőbb hogy nem bogyózik illetve nem tud ( nem is eszik , inni is alig ) ez kezdődött 10.29 délben, 30.án azaz ma reggel elvittük az EXOPET be és kapott infuziót , megnyomogatták és a pocakja nagyon kemény volt sajnos a bélhajtó stb stb nem hatott így pár órával késöbb még keményebb volt a pocakja így megműtötték és kiszedtek belőlle kegyetlen mennyiségű SZŐRT ( hidegebb idő miatt nyalogatta magát és kegyetlen sok felgyülemlet benne) a baj az hogy ez az orvos szerint kb 2 hete kezdett lerakódni benne így azóta csak gyült , látszata nem volt így nem vehettük észre de amióta nem tud bogyózni azóta nyilván kegyetlenül fájhatot neki.


A probléma még hogy sajnos a 2 hét alatt elkezdtek elhalni a vastagbelei egy része és már el is halt, most 3 napot bent lesz megfigyelésen és 50% ot mondanak hogy megmarad mert az elhalt bél az nagyon súlyos..



Tudnátok mondani pár dolgot akinek már volt ilyen vagy hasonló hogy ilyenkor mi történik vagy mi történhet, meggyógyulhat ? :(



Most csak várunk ....



2017. okt. 30. 16:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia. Igen,az enyemek imadjak. A tubusbol nyomom a szajukba annyira szeretik. Azt hiszem papajas vagy valami ilyesmi. En is az exopetben veszem. Van amikor elfogy es csak cicas van az meg malatas de azt is imadjak. Eloszor lehet majd fura lesz neki. Ilyen juti falatra nyomd ra amit o nagyon szeret, hogy eloszor megkostolja. Szerintem utana garantalt a fugges. Mikor meg Irorszagban laktunk az ottani doki neni javasolta ha minden kotel szakad akkor ananasz levet adjunk mert abban van olyan enzim ami jo a nyuszi beleiek. De ezt csak atmenetileg.irj majd hogy van a nyuszko.
2017. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon sajnálom hogy nem tudtam erről :(


Orvos most hívott hogy: az éjszakát túlélte viszont nincs jól látványosan az hogy túlélte az első éjszakát az jóóó nagyon jóóó de most csak gubbaszt , melegre vágyik (35-36) fokos a testhője ami elvileg hideg így megy a meleg felé és nagyon lagymatag.. Ami annyira még nem jó hír hogy mondta hogy minél jobb lenne ha elöbb be tudna menni hozzá a barátnőm... ( amiből azt veszem ki hogy az orvos nem ad neki sok esélyt , legalábbis másra nem tudok gondolni :( igaz hogy csak 1 nap telt el de ez nem jó hír.... barátnőm 1 re bemegy hozzá és többet fogok én is tudni hogy mi a helyzet :(

2017. okt. 31. 08:28
 13/21 anonim ***** válasza:

Drukkolok neki nagyon!!!


A paszta így néz ki:

[link]


Tubusban van. Nem minden nyuszi szereti, de az enyémek a karomat leszakítanák érte, annyira szeretik. Én csak az ujjamra nyomok nekik, és onnan lenyalogatják.

De ha nem megy, lehet trükközni, pl banánra tenni, vagy egy bazsalikomlevélbe. Akármibe/akármire, amit nagyon szeret.

2017. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Már vettem is egyet, barátnőm bement hozzá tegnap este és addig csak gubbasztott úgy ahogy a képen is lehet látni [link] de még élt szerencsére ami jó jel, viszont ahogy meghallotta a hangját egyből 2 lábra állt és ugrált a dobozban, és kézből már evett is szénát , és minimálisan de bogyózik is mivel eddig alig evett valamit, szerintem ezért. szóval nagyon reménykedünk :)))
2017. nov. 1. 07:46
 15/21 anonim ***** válasza:
Szuper hírek! Nagyon szép nyuszika!! <3
2017. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ma este nagyon nincs jól , ül , lehajtot fejjel , nem eszik, fekszik , ügyelet azt mondta bent ma hogy nagyon rosszúl van .... és nagyon aggódnak az elhalt BÉL részek miatt.
2017. nov. 1. 18:26
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia. Szoritoookkk. Az exopet a legjobb. Nagyon ertik a dolgukat.gondolok majd sokat ra.11es voltam. Irj majd hogy mi van szegenykemmel.
2017. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Elpusztult :'( most hivtak fel minket :((((((((((((((((( elozo este meg ugralt evet minden rendben volt masnapra pedig mar gubbasztott azonnal elvittuk es tegnap este meg igy nezett ki hogy minden rendben lesz vele , mára pedig nagyon rossz lett az állapota és feladta :'(
2017. nov. 1. 19:40
 19/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, és őszinte részvétem!

Olvastam a sztoridat a Facebook csoportban is :(

2017. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
hát ez kegyetlen érzés :( .... :((((((((
2017. nov. 1. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!