Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a 1...

Hogyan szoktassam kézhez a 1 hónapos tengerimalacaimnak?

Figyelt kérdés
Születésnapomra kaptam 2 tengerimalacot, és az egyik engedi hogy megsimogassam, viszont a másik nem. Megkérdeztem azokat akiktől kaptam és azt mondták hogy a malacot vadul vette ki az eladó és közben sikítozott szegény kis malac. Segítséget köszönöm!!
2017. nov. 6. 17:45
 1/3 K.Réka2 válasza:

1 hete van velem a szintén 1 hónapos kismalacom. Kb.5 nap alatt megszelidult.Igazából az elejen o is vad volt es semmit nem engedett elfutott meg stb..De megtortuk a jeget azzal hogy "mar csak azert is kivettuk". Meg kell szoknia es meg kell tudnia hogy nem bantjuk csak jot akarunk neki.Azota szelid. Egyebkent a tenyeszto is mondta hogy ki kell venni valahogy hogy megismerjen.

UI: Ha lehet nap kozben ne rakd be a hazat mert akkor onnan ki nem jon,foleg hogy meg uj szamara minden!

2017. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi ördöngösség nincs, a napi szintű kontakt miatt mindenképpen meg fog szokni. Már ha nincsen bántva nyilván és megtanulja, hogy a kontaktussal nem jár semmi rossz dolog. Csak idő kérdése.
2017. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ha nem az a gond, hogy harap, hanem csak hogy visszahúzódik, akkor először még ne nagyon fogdosd, csak tedd be a kezed valahol a közelébe (ne bele az arcába, csak a környékére) pár percre naponta többször, hogy szokja, és lássa, hogy nem veszélyes. kis kaját (főleg valami különlegeset, amit igazán szeret) is tarthatsz a kezedben, de ezt se próbáld erőltetni, csak tartsd ott, hogy ha akar, közeledhessen. ha ezek már rendben vannak, nem húzódik el, akkor fokozatosan lehet egyre többet simogatni, kivenni, eközben is etetni, ha elfogadja. türelemmel valószínűleg hozzád fog jobban szokni!
2017. nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!