Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy a nyuszijaim...

Mit tegyek, hogy a nyuszijaim ne csak kirángassák a szénát a tartóból hanem meg is egyék? Rápisilnek, kakilnak így dobhatom ki és folyamatos a pocsékolás

Figyelt kérdés

A kisfiu 1 hónapja érkezett hozzánk ő eleinte ette a szénát szépen, aztán eltanulta a féléves lánykától, hogy kikaparja, így ő is rászokott erre.

Nagyon sokféle szénát próbáltam de mind így végzi..A széna pedig nagyon fontos nekik. Már nem tudom mit tehetnék. Köszi a válaszokat előre is.



2017. nov. 6. 20:58
 1/7 anonim válasza:
Bocsi h idejovok de ez engem is erdekelne mert nalunk is problema
2017. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy unatkoznak, és egyszerűen ezzel szórakoztatják magukat?
2017. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Sokat kivannak engedve. Eleinte eszegetik aztán elkezdenek válogatni és úgy kaparják ki.
2017. nov. 6. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Probaltal mar kulonfele szena fajtakat osszekeverni es ugy adni nekik? Milyem szenatartod van? Van jatekuk, amit tudnak ragcsalni vagy dobalni?
2017. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az osszes fajta szenaval probalkoztam. A ketrec oldalan van a muanyag szenatarto. Van bent nekik vastag bot amit ragcsalhatnak. Racsrol lelogo szenatarto amivel unalmukban eljatszhanak, wcpapir gurigaba gyomoszkolt szena meg csilingelos fajatek amit szinten dobalhatnak. Szoval mindenfele. Ugyelek arra is hogy jo minosegu szenajuk legyen, nem dohos,poros stb. Napi 1x kapnak egy-egy marek tapot. Szoval nem tudom miert ennyire finnyasak vagy csak szeretik latni ahogy nap mint nap szenvedek a szenahalmokkal... :D Gondolkodtam h megvenni egy nagy szenabalat.. De hat 1. tul nagy h tarolni tudjam hosszu ideig es nem is tudnam hol 2. nem tudom hogy az valoban jo lenne-e nekik. Ha megveszem es megse jon be naluk akkor a nagy balaval mit kezdenek? Menne a tobbi utan kukaba.
2017. nov. 7. 06:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Huh hat akkor ok ilyen finnyasak :/ az en nyuszim mindenfele szenat megeszik, nem valogat, viszont a tengeri malacaim nagyon valogatosak, viszont en sem engedhetem meg magamnak, hogy tobb tizezret koltsek szenara, ugyhogy a kedvencuket es egy masik jo fajtat szoktak osszekeverni es ugy adni nekik
2017. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is van nyuszim és egy darabig velem is ezt csinálta...de hogyha miután összetakarítod ecetes vízzel áttörlöd a helyet ahova odapisilt akkor nagy valószínüséggel már nem fog odapisilni. Vagy még egy megoldás hogy a szénatartód tedd annyira alulra amennyire lehet hogy ne férjenek be alá és csak szemből egyél.
2017. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!