Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék tartani...

Nyuszit szeretnék tartani panelban, munka mellett, lehetséges?

Figyelt kérdés
Panelban bérlek lakást, emellett nyolc órát dolgozom. Ketrecben tartanám fent végig, szabadidőmben vinném le sétáltatni, játszani vele a parkba. Persze rendszeresen tudok neki enni adni. Inkább az a kérdésem, hogy ez így megfelel-e az állatka igényeinek?

2017. nov. 29. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
ha a tulaj megengedi hogy legyen állatod, miért ne tarthatnád így? a kutya, macska, stb. is így van... munka előtt-után tudnak vele velük foglalkozni az emberek.
2017. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj megengedi, hogy legyen állat a lakásban?

Csak ketrece lenne?

Egyébként nem lenne neki elkerített része, ahol lehet, amikor otthon vagy?

Levinni sétálni és parkba nem kell, nem is lehet. El fog futni és sose találod meg :) Egy ugrással el tud tűnni, sose fogod utolérni.

2017. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszi társas állat, mindenképpen kettő kell belőle tartani, ez alap.

Sétálni nem kell levinni, az csak csak stressz lenne számukra, amibe akár bele is pusztulhat, nagyon érzékenyek.

Ellenben nagy helyre van szükségük, és ha otthon vagy, ki kell őket engedni a lakásban több órára. Mivel mindent megrágnak, a veszélyes dolgokat úgy kell elhelyezni, hogy semmiképp ne férjenek hozzá (vezetékek, szobanövények pl.)

Szerintem kevésbé macerás egy cicát tartani (őt egyedül is lehet), mint nyulakat.

2017. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
77%
Nekem volt egy nyusyim panelban,és nekem ketrecben volt,de viszont amikor otthon voltam mindig kiengettem őt szaladgálni a szobámban. Szerintem nincs szüksége sétáltatásra mert sokan mondák nekem hogy azzal csak kínoztatod a nyulad,de az a legjobb ha családi házban tartod mert ki tudod engedni az udvarra.
2017. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Barátnőm tart nyulat lakásban. Nagy ketrece van (118x58x 51cm), este mikor hazajön mindig kiengedi, ilyenkor szeret rohangálni, felugrik az ágyra, vele tv-zik, és abszolút szobatiszta, ha ilyenkor dolga van, a ketrecben intézi. Persze nem árt a lakást vagy a szobát ahol elengeded nyúlbiztossá tenni, mert mindent megrág, előszeretettel megy a kábelekre, könyvekre, bútorokra, szóval ezzel számolni kell. Barátnőm ilyenkor körberakja szobáját farost lemezzel, így nagy kárt nem csinál, bár telefontöltőből már a 4. van neki :)


Igaz társsal jobb neki, de egyedül is elvan, azért jó ha van bent neki egy-két játék amivel elfoglalhatja magát, bár barátnőm nyula napközben sokat alszik, inkább este aktív.

Ha a főbérlőd engedi és összeegyeztethető az életeddel, akkor vágj bele.

2017. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Utolsóra ne hallgass! Az a "nagy" ketrec. kb. egy aranyhörcsög méret, és nem, nincs el jól egyedül!


1. Két állatot kell együtt tartani!

2. Ketrecben nem jó neki, max. csak aludni! A mozgásigénye ugyanis egyenlő a macskáéval!

3. Min. 3-4 nm-t kell elkeríteni neki, de egy "nyúlbiztos szoba" a legjobb. Viszont MINDENT megrág, ez számára veszélyes, számodra nagy károkat jelenthet!

4. Én albérletbe nem vállalnám be, mert a tulaj ki lesz akadva, ha megrág valamit, még akkor is, ha te fedezed a kárt!


Inkább vadászgörényt ajánlanék neked! Ő nem rág és lehet egyedül tartani. De őt sem zárnám ketrecbe egész napra, min. pár nm-t biztosítanék neki.

2017. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Jó hogy nem biztosít neki saját szobát. Ekkora méretű ketrec a minimum, de semmi baja nincs, ha ki van engedve ugrálni. Persze az igazi egy 2-3 szintes nyúlház lenne, de az elég drága. Amúgy a legtöbb nyulat ennél is kisebb helyen tartják, és még ki se engedik őket.

2017. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: a nyúlbiztos szobát arra értettem, hogy egy lakásban rengeteg veszély leselkedik a nyúlra, rokonomnak volt, ő így oldotta meg, hogy egy szobát nagyon gondosan úgy alakított át, hogy ne legyen a nyulaknak veszélyes, és ott szabadon ellehettek, amikor a gazdi nem tudott figyelni rájuk. Ez nem jelenti azt, hogy ha oda tud rá figyelni a kérdező, akkor nem viheti ki a lakás más részeire is.

Az, hogy mi a minimum, és mi az, amiben "elvan", azt a magyar állatvédelem jelenlegi helyzete mellett inkább ne firtassuk!

2017. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nicii :p válasza:
Nem, egy nyúl hatalmas felelősség... Levinni nem szabad,de rengeteg mozgás kell neki. Ki kell engedni a lakásban, tavasszal talán ki lehet vinni egy csendes mezőre. Tápból Cuni, szénából RN kell, ha esetleg akarsz tartani. Min. 100x50 cm-es ketrec kell. Nekünk is van emeletes házban nyuszink.
2017. dec. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!