Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatók fogkoptatót a tengerim...

Adhatók fogkoptatót a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
a malacom csattogtatja a fogát, sztem kicsit nagyok már, mindig kap szénát, de ezekszerint nem a legjobb, olvastam a fogkoptatót, hogy azt ne nagyon adjak neki, elég ha széna van neki, vagy faág. Faágból milyen? most akkor vegyek neki fogkoptatót??használ majd neki??
2010. jún. 2. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vehetsz neki fogtatót, hiszen pont ezért találták ki..

Hogy ha mégis a fadrabnál maradsz, akkor meg csak az a lényeg, hogy teljesen vegyianyag mentes, kezeletlen legyen(gondolok itt: lakk, festék...stb-re)

2010. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A széna, mivel nem elég fás, nem megfelelő fogkoptató neki, ők azt táplálék gyanánt eszik, és szeretik, de nagyon! Ha csattogtatja a fogát, az azt jelenti, hogy nagyok neki. El kell vinned állatorvoshoz, hogy levágja, különben felsérti a száját, s a fájdalom miatt nem tud enni, amibe belepusztulhat. Ne aggódj, ha szakember végzi el, nem fáj neki, és általában ezért nem is kérnek pénzt, de azért vigyél, sose tudni. A fogkoptató szerintem jó ötlet, azonban vigyázz, milyet veszel! Én úgy jártam, hogy zöld színűt vettem, salátás, vagy káposztás, már nem tudom, és harapdálta egy kis ideig, aztán már csak porfogónak jó. Nem mindegy, mire adsz ki pénzt, jól nézd meg, ilyen ízesítésű! A fa is jó megoldás, de vigyázz, ne szálkás legyen, ami felsértheti a száját, valamint ne bolti legyen, mert sok már évek óta ott áll, bacilusok lehetnek rajta, arról nem is beszélve, ha olyan szabadtéri fáról veszel ágat, amely permetezve van! Ezek mind az állatkád egészségi állapotát veszélyeztető tényezők. Azt mondom, bár drágább, de biztosabb megoldás a fogkoptató - ha eltalálod a megfelelő ízt és árat, valamint ügyelsz a felhasználhatósági időre, gond nem lehet. :)

2010. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor holnap veszek neki fogkoptatót...remélem használni fogja. köszönöm a segitségeteket. kb 4 honapos lehet(kb 3honaposan került hozzám), akkor már lehet akkora a foga h állatorvos segitsége kell?
2010. jún. 2. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem rágják a fogkoptatót viszont szoktam nekik akácfa ágat hozni aminek a kérge tele van nekik vitaminnal a maradékot meg elrágcsálják!Szárazkenyeret is kapnak néha és persze mindennap széna,a nyuszimnak ugyan ezt adom!Most voltam állatorvosnál levágatni a körmüket és a fogaik is rendben vannak pedig elmúltak 1 évesek!:)
2010. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki fogkopatót! de szerintem nem azért csatogtatja a fogát mert nagy! hanem mert ideges,általába akkor szokták!
2012. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!