Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás?

Tengerimalac tartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon tetszenek a tengerimalacok és szeretnék tartani.De lenne néhány kérdésem

Naponta ki lennének engedve a házban akkor elég egy kisebb ketrec,ugye?

Két nőstény vagy két hím?

Tudtok ajánlani tenyésztőt?lehetőleg olcsón és rövid szőrű legyen,de nem baj ha hosszú

Nógrád megye és Pest közelébe de nem baj ha máshol.

Jövő hónapban szeretnénk megvásárolni.

Megférnek 2 papagájal egy szobában?a papagájok nincsenek kiengedve(nagyon félnek kaptam őket egy rossz helyről ahol lehet bántották őket)

Ha vennék nekik hámot azzal elvihetném őket a faluba sétálni egy kicsit ki a fűbe vagy csak ki levegőzni vagy inkább csak a kertbe?

Előre is köszönöm.



2017. dec. 28. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Változó hogy a malacvédőknél mennyire kézhez szokottak de kezdőknek barátságos malacot adnak, anya már tapasztalt ezért neki ajánlottak egy kemény dió malacot is akit szaporítótól hoztak el, lassan 2 éve lakik nálunk be még mindig nagyon félős.

Igen sajnos a boltokban sok baromságot kapni, hörcsög-malac-patkány-degu hámok, magkeverékek (ja igen, a malac fűevő, a fő kajája a széna, tápnak versele laga cavia complete, max nature a legjobb) amiket nem adnék semmilyen állatnak, szuper kicsi ketrecek amik max hordozónak lennének jók, hörcösgnek nagyon kicsi kerekek, stb.

2017. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget :)

Sokat segítettek nekem :)

2017. dec. 29. 09:20
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem tesznek jót a magok. 1 hónapos korukig nem ehetnek zöldséget vagy gyümölcsöt.Többet kell játszani velük ha egyedül vannak.Répát minden nap ehetnek.Ezeket a gyümölcsöket és zöldségeket ehetik:alma,uborka,répa,sütőtök,narancs,mandarin,spenót(levél),pitypang levél ha tiszta én 2 tengerimalacot tartok.
2018. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Citrusokat sokan nem ajánlják.

A répát minden nap nem jó ötlet adni, mert magas a cukortartalma. Gyümölcsökkel is óvatosan szintén ebből az okból. Fűszernövények, zöldek amik mehetnek dögivel.

6-os voltam.

2018. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2018. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most kaptam egy 5 hetes tengerimalacot

Én csak fiu fiut tartanék volt 2 lány azok verekedtek folyton.

Enyém most még egyedül van de lesz mellé még egy fiú mellé. Ketten lesznek 10050 -es ketrecben van még egyedül kettöjüknek az az ideális.Én az előző tengerimalacom mindíg vittem nyáron sétálni

Az én kisfiú tengerimalacom amúgy (angol rövidszőrű)

Az előző hosszúszőr volt és sztem azzal több gond van a rövidszőrűnek nem kesz annyira pisis a szőre stb.

A tenyésztő azt mondta fél éves koráig ne egyen zöldséget/gyümölcsöt inkább teljes értékű eledelt az enyém ezt eszi (Vitakraft premium menu vital) valamint az enyém nem szereti a forgácsot maga allatt hanem kukorica csutka alom van alatta és az enyém 5000 FT-volt a ketrec 15 000

A táp 1500/hó az alom 1290/hó

2018. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utcsi vagyok 100 szor 50
2018. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!