Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalachoz volna kérdésem...

Tengerimalachoz volna kérdésem, többi lent? (. )

Figyelt kérdés

Sziasztok most vettem előző gazdijától egy 1,5 éves tengerimalacot.

Sok kérdésem van, nem is tudom hol kezdjem:


-Berendeztem a kis ketrecét, van benne itató, magvak, alma, stb, kis mászókat. A ketrec 40x75cm-es.(kb.)

Az a kérdésem, hogy normális, hogy még fél? Jót tesz, ha ölembe veszem simizem néha?


-Állatorvoshoz el akarom vinni, mivel nem tudom a nemét, a körme se volt vágva.


-Fürdetni nem nagyon akarom, de a körmét 1-2 hetente max. havonta vágni kell ugye?


-Olyan almot raktam alá, ami olyan mint a "zoo-csemege" tudjátok, ilyen ki bogyók, "rudak", de nem kaja alom, elvileg tengerimaliknak is jó.Vagy inkább faforgács legyen?


-Van ez a féreghajtó ezt félévente be kell adni nekik nem, főleg ha beteged? Azt mondta az előző gazdi, hogy a nyakára kell csepegtetni, nem tudom, majd az állatorvos elmondja, de azért tőletek is kérek segítséget :)


-És az hogy szeretnék mellé egy azonos nemű társat, mert úgy hallottam, hogy attól boldog lesz, és a gazdájához is jobban fog viszonyulni. Ekkora ketrecbe szerintetek jó lenne 2 malac? Rácsos ketrec, sima, amit azon a tengerimalacos oldalon ajánlanak.(nem tudom, valamilyen ".ro"). Nem fog megbetegedni, ha normális hőmérsékleten tartom és zöldségekkel , ubival, almával, magvakkal etetem ugye?

Én csak azt akarom, hoogy boldog legyen, gyakran kiveszem, foglalkozom vele.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2018. jan. 12. 14:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ez a 2.nap , hogy velem van.


Yasuo a neve.

2018. jan. 12. 14:51
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja igen az kis rúdszerű izé, amin most van asszem "pellet" a neve.



Előre is köszi mindent :).

2018. jan. 12. 14:55
 3/20 anonim ***** válasza:

én alomnak forgácsot raknék. nekünk is az volt mindig régen. sokkal puhább. a kaja teljesen megfelel neki. nálunk nem kellett ilyen sűrűn vágni a körmét. kb max félévente. viszont mosdattam és a nagyobb szőrűt mindig kifésültem. a rácsos ketrec is jó neki csak ha kikaparna én raknék a szélére végig plexi lapot alul.

féreghajtót sem kellett neki adni, hiszen ott van féreg ahol nyers hús. kutya-macska eszik olyat egy tengerimalac gyümölcsöket. erről még sose hallottam.

esténként raktam a ketrecre egy takarót, lepedőt, hogy ne zavarja semmilyen fény alvás közben(pl ha kimentem wcre) de ne teljesen légzáróan, had levegőzzön. reggel meg mindig levettem róla.

2018. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
a cseppentő lehet hogy bolhairtó vagy ilyesmi...
2018. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor már csak 2 kérdésre kell válasz,: hogyelég nagy e a ketrec 2 malackának és hogy kell e egyáltalán mellé még egy cuci.


Ja meg egy szobába vagyok vele, ha gépezek nem zavarja a gép zúgása(hamarosan meglesz az új gépem , az halkabb lesz, deez viszonylag zajos, picit zúg, nem lesz őle baja?

2018. jan. 12. 15:05
 6/20 A kérdező kommentje:

Állatorvosok és tapasztaltabb, hozzáértő malacosok válaszát is szívesen várom(persz e az előző válaszoló is leég hozzáértőnek tűnt, csak kell még pár válasz).



előre kösz :).

2018. jan. 12. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:

A második malac mindenképp kell (már ha tudod a nemét a dokitól, ugye :D), de a ketrec az kicsi. Legalább 100x50 érdemes kettejüknek, vagy 120x60, ha van helyed nagyobbra. Egyébként egy malacnak is necces a ketreced, a javasolt egyedülálló röfinél is 80x60 (bár megvallom, anno én is tartottam kisebb helyen malacot, sokat kiengedve, és jó élete volt, de tapasztalatból is azt mondom, hogy nem előnyös).


És hogy a kérdéseiden is végigmenjek:

- A félelem természetes, ne feledd, zsákmányállat. Etesd sokat kézből nasikkal (finom zöldségek-gyümölcsök, amiket megehet), simizd sokat, és megszokja majd a közelséged. Gondolom, az előző gazdi nem foglalkozott vele sokat.

- Fürdetni egyáltalán nem kell, csak indokolt esetben, ha nagyon összekoszolja magát. Fejét, fülét akkor is óvd, ne érje víz. Karmát havonta ellenőrizd. Tudnod kell, hogy a röfi karmában elég hosszú ér húzódik, szóval nem tudod "tövig" vágni a körmét. Ha világos mancsa van a röffnek, akkor ezt nagyon szépen fogod látni, sötétebb körömnél inkább vágj többször kevesebbet, feltéve, hogy jól tűri, nem pánikol be. :) De ha nem mered, állatorvos is tud egyébként ebben segíteni.

- Alomból faforgács a legjobb, ha pelletet szeretnél, azt kombinálva érdemes (a forgács alá), hogy könnyebben tudjon rajta járni. Amit mindenképp kerülj, az a macskaalom.

- A féreghajtót én is inkább bolhairtónak tippelem, bár ők nem találkoznak másokkal, mint a kutyuk, maguktól nem bolhásodnak. De beszéld meg a dokival. :)


Az oldal, amit mondasz, az a gemon.ro egyébként, érdemes átolvasnod, sok hasznos információ van fent. :)

2018. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ. 1 cucinak szteem elég de ha 2 lesz akkor lehet l beújíton egy nagyobbal.

Köszönöm , mostmár nem nem félek annyira, szerintem jól meg leszünk itt 2-en.(majd 3-an)


15f

2018. jan. 12. 16:41
 9/20 anonim ***** válasza:

#8 nem, egy cucinak nem elég, főleg mert egy cucit alapból nem kéne tartani, a minimum 2 malac és 100x50-es ketrec, túl nagy meg nincs.

A féreghajtó izé az élősködők ellen van, a fül mögé kell cseppenteni de csak akkor kell használni ha vannak élősködőre utaló jelei.

A faforgács jobb neki, vagy még olyat szoktak hogy ilyen pellet alom és rá fürdőszoba szőnyeg.

Fürdetni nem szabad, max egészségügyi okokból (bőrbetegségeknél általában) tisztán tartja magát, fölösleges stressz. A körmét akkor vágd ha hosszúnak tűnik, ha fekete a köröm és nem látszik az erezett rész (ha belevágnál fertőtlenítsd betadine-al, kezdő malacosokkal megesik) inkább többször vágj belőle kevesebbet.

Magvakat pedig ne adj neki mert nagyon hízlal, alegjobb a versele-laga cavia complete táp és mindig legyen előtte korlátlan mennyiségű széna, a malacok fű, nem magevők, nagyon fontosak nekik a rostok.

2018. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja és nézd meg hogy ezek közül melyik dokihoz tudsz eljutni [link]

Az alap állatorvosi képzésen nem tanítják a kisemlősöket, alap a kutya, macska, háztáji állatok, a tengerimalachoz csak egzotikus állatorvos ért bár ezt a legtöbb nem ismeri el és minden f...ságot összehord a malac kárára, mi is jártunk úgy hogy jaaaaj ez csak vérömleny a műtét helyén, pár nap és elmúlik.... akkora b...ott nagy tájog volt hogy a mostani befogadója kb 2 hete szív vele. Ennyit a "hozzáértő" dokikról.

2018. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!