Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalachoz volna kérdésem...

Tengerimalachoz volna kérdésem, többi lent? (. )

Figyelt kérdés

Sziasztok most vettem előző gazdijától egy 1,5 éves tengerimalacot.

Sok kérdésem van, nem is tudom hol kezdjem:


-Berendeztem a kis ketrecét, van benne itató, magvak, alma, stb, kis mászókat. A ketrec 40x75cm-es.(kb.)

Az a kérdésem, hogy normális, hogy még fél? Jót tesz, ha ölembe veszem simizem néha?


-Állatorvoshoz el akarom vinni, mivel nem tudom a nemét, a körme se volt vágva.


-Fürdetni nem nagyon akarom, de a körmét 1-2 hetente max. havonta vágni kell ugye?


-Olyan almot raktam alá, ami olyan mint a "zoo-csemege" tudjátok, ilyen ki bogyók, "rudak", de nem kaja alom, elvileg tengerimaliknak is jó.Vagy inkább faforgács legyen?


-Van ez a féreghajtó ezt félévente be kell adni nekik nem, főleg ha beteged? Azt mondta az előző gazdi, hogy a nyakára kell csepegtetni, nem tudom, majd az állatorvos elmondja, de azért tőletek is kérek segítséget :)


-És az hogy szeretnék mellé egy azonos nemű társat, mert úgy hallottam, hogy attól boldog lesz, és a gazdájához is jobban fog viszonyulni. Ekkora ketrecbe szerintetek jó lenne 2 malac? Rácsos ketrec, sima, amit azon a tengerimalacos oldalon ajánlanak.(nem tudom, valamilyen ".ro"). Nem fog megbetegedni, ha normális hőmérsékleten tartom és zöldségekkel , ubival, almával, magvakkal etetem ugye?

Én csak azt akarom, hoogy boldog legyen, gyakran kiveszem, foglalkozom vele.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2018. jan. 12. 14:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ma voltunk állatdokinál, és azt mondta, hogy a 45x75-ös 2 cocának is elég lesz, főleg ha kiveszem,de azért köszi a választ!
2018. jan. 13. 16:02
 12/20 A kérdező kommentje:
És ő kisemlősökre szakosodott, van csomó malija meg sünije.
2018. jan. 13. 16:04
 13/20 A kérdező kommentje:
Na sziasztok! :)
2018. jan. 13. 16:05
 14/20 anonim ***** válasza:

Két malacnak semmiképp sem elég. Oké, hogy kiveszed őket, de van életterük. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy akkora szobában fogsz lakni, mint az ágyad meg az asztalod egymás mellé tolva. Hiszen úgyis eljársz suliba meg minden, nem kell sokat ott lenned.

Attól még nem lesz kényelmes. :) Lehet így élni, persze, de nem fogod jól érezni magad.

2018. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A majd kinövik kapnak nagyobbat. :)

Fokú malijai is ilyen 8+éveket éltek.

Ja amúgy meg nem is tudod mekkora a 45x75... Nézz képeket. Még emeletet is építettem.

2018. jan. 13. 17:04
 16/20 anonim ***** válasza:

#15 képzeld pontosan tudom, itt van mellettem egy akkora ketrec (nem is malacot tartok benne), nekünk 4 malac van 2x 120x60-as helyen és az az egérlyuk nem lesz elég, főleg egy hosszú szőrű malac hatalmasra meg tud nőni, ők négyen úgy elfoglalják a 120x60-as tálca felét hogy nem férnek el egymástól. Persze amíg kicsik még elég de ez nagyjából 2-3 hónap lesz, főleg a hímek jó nagyok, az egy kilót simán túllépik, nekünk amelyik van perui szerű, kb 25 centi hosszú az állat de ezzel az egyik nőstényünk is vetekszik.

Az meg hogy fizikailag elfér nem sokat jelent, képzeld el ha a napod 22 óráját egy lift méretű helyen kéne töltened ahol kb körbejárni sincs hely, végülis elférsz benne, nem igaz?

2018. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Gemon.ro

Ott mindent megtalálsz

2018. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem olyan mintha egy liftben lennének.

A hímet most kaptam másfél évesen , és simán elfér.

Az meg hogy , te okosabbnaj hiszed magad egy állatorvosnál, aki ráadásul tengerimalacom tart otthon, nem sok okosságra váll.

Azért köszönöm a segítségedet!

:)

2018. jan. 13. 19:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, hiába morogsz, többen mondjuk ugyanazt.

Én vagyok az a válaszoló, aki az előző oldalon azt írta, hogy tartott kisebb helyen cocót, mint te - amúgy kábé a te korodban, és akkor én is baromi okosnak hittem magam. :D

Nekem egy malacom volt (akkoriban még nem volt ennyi infó róluk, mint most, nekem senki nem mondta, hogy ketten kellenének, és amúgy pont azért lett röfim, mert a hozzáértő állatkereskedő váltig állította, hogy ez sokkal gazdisabb, jobb neki egyedül, mint mondjuk a hörcsög...). Kölyökként kaptam, kisebb terráriuma volt, mint az általad írt ketrece. Szintén a hozzáértő kereskedő javaslatára.

Röfi megnőtt, ketrecet kinőtte, de hát sokat volt kint, úgy gondoltam, jó az neki.

Közel nyolc évig élt az öreguram, szóval mondhatni, jó élete volt. De azért nem mondanám, hogy baromira komfortos volt neki, hogy keresztben elfeküdt, és kitöltötte a ketrecet. Nem volt élettere, nem volt külön evő-alvó-dolgátvégzős-mászkálós helye.

Talán a másik válaszoló által írt liftes példa valóban sarkítás, de csak azért írta, hogy értsd, miről van szó. Én továbbra is maradnék a fenti szobás példánál. Megvan mindened, de mégsem fogod magad jól érezni. A cocó sem fogja. Gyakorolj empátiát.


(Röviden még egyszer: egy malacnak szódával elmegy a ketreced, kettőnek nem. Akkor sem, ha emeletes, mert bár az alapterületet ügyesen növeled vele, az életterüket pont ugyanannyira fogod le a pallóval, amin mászkálnak. Nem vagy előrébb.

Nyilván mindenki kezdi valahol, te most így. De rövidtávú céljaid között, mondjuk úgy egy-két hónapon belül szerepeljen a nagyobb ketrec.)

2018. jan. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

De elbeszélünk egymás mellett. Nekem nem olyan dokim van mint neked akkor.

Nekem ő is ajánlja a másik malacot, ő maga is tart otthon, és ő maga mondta, hogy egyenlőre a KETREC MÉRETE elég.

Természetesen a rövidtávú céljaim közt szerepelni fog egy nagyobb ketrec, ne aggódj.

De a doki se ma kezdte szerintem. :)


Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat és hogy ennyire törődtök a malacokkal, biztos jó ilyen közösségben a malacainknak :)

Sziasztok!

2018. jan. 14. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!