Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túlsúlyos törpenyuszim nem...

Hosszúhajú kérdése:

Túlsúlyos törpenyuszim nem szeret futkosni, pedig fogynia kéne. De hogyan?

Figyelt kérdés
Nyuszikám szeret nyáron a kertben szaladgálni, de a lakásban nem. Ha kiteszem, akkor csak odaül mellém, mint egy nagymama és tv -zik velem. Fogynia kéne , mert így hízik, a kajáját kell kicsit csökkenteni, de azért mozogni is kéne. Hogy vegyem rá? Kéne valami akadálypálya, de a kis buta csak állna szerintem. Most kergessem, vagy mit csináljak? Nem ülhet ősztől tavaszig állandóan a ketrecben!

2018. jan. 24. 22:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Ki ne engedd a kertbe most, hogy eddig lakásban volt a hidegben. Az én nyuszim birtokolja az egész lakást, ténykedik egész nap, érdekes nem depressziós. Szerintem is valami játék lehetne a megoldás, például valami rágható anyagból készült labda, vagy vannak ilyen bújócsövek, abban is szeret mászkálni a nyuszim.
2018. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

megnéztem ezt a labda dolgot, olyat lehet kapni ami macskáknak készült, de gondolom az is jó. - szóval ebbe fog kapni.

nem tudom kertbe tenni mert nekem nincs kertem csak anyámnak, és egész nyáron ott van, ( velem együtt ) ugrál a fűben, de ilyenkor... hát nem.

pont emiatt hízott szerintem mert nyáron tudott ott szaladgálni, de úgy október óta a lakásomban van a hideg miatt.

ha jó ötlet is a kert az biztos hogy így hirtelen nem vinném ki, ha lenne, mert egyik napról a másikra nem rakhatom 24 fokos lakásból a 0 fokba - fokozatosan ugye meg ilyen hidegbe nem tudom.

ha nem kap magot, akkor olyan szomorú, már próbáltam, ilyenkor odamegy a tálhoz, bele rakja a fejét, majd rám néz, majd megint a tálba rakja a fejét, majd megint rám néz.... ha faágat kapna, akkor az valamelyest pótolná?

2018. jan. 25. 17:29
 13/20 anonim ***** válasza:

A 2 és fél kiló nem olyan sok alapesetben, persze te látod, hogy a normális súlyához képest több-e.

Nem írtad, mit kap enni, és mennyit? (vagy csak elkerülte a figyelmem)

Amúgy egészséges nyúl "éhenhal" a tápért, nem szabad bedőlni neki☺ .

Több mozgáshoz a táptartó labda szerintem is jó lehet, meg kartondobozok, alagutak mászkálni, bújkálni hátha felkeltenék az érdeklődését. Zavarni tényleg nem szabad, csak stresszel tőle. Nem jár a nyomodban? Az enyém pl.sokszor jön utánam, időnként úgy"sétáltatom".

2018. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

A faág már csak azért is jó ötlet, mert azt legalább tudja pakolászni. :)) Én vagyok az, aki meggondolatlanul azt írta, hogy pakold ki a kertbe. Nem gondoltam át, hogy a te nyuszidnak így valószínűleg nincs téli bundája.

Én felrögzítenék helyekre különböző növényektől származó faágakat, amik vékonyak, és ilyen alapvetően könnyen lefejthető kézzel is a kérge. Azért mondom, mert a mi nyulaink ezekre mennek (rózsabokor, szőlő, málna...stb) DE előtte nézd meg, hogy ne mérgezőt rakj be (pl tiszafa). És mondjuk ha kicsit tornáznia kell érte, vagy nyújtóznia, meg aztán rángathatja akkor az is segíthet valamit..a kedvén biztosan. :)

Persze, hogy szomorú, ha nincs fincsi kaja. A kutyáimat apukám úgy elkényeztette amég nála voltak, hogy magába a tápot egy csomó ideig meg se ette, mikor visszakerültek hozzám, pedig előtte úgy ették, mint valami fejedelmi ételt. El lehet az állatot is kapatni nagyon könnyen. ;)

Nálunk a nyuszik nagyon tudnak örülni egy kisebb fakorhadéknak, amit kaparni, meg rágni tudnak. Persze nem tudom, hogy ez neked a lakásba mennyire megoldható.


De mivel mint embereknél is tudjuk, hogy 70% étkezés 30% mozgás, így szerintem már az is sokat jelent, ha természete szerint etetnéd. :)

2018. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

Mi nyuszink is lakásban tartott, korábban emésztési problémás, idős nyuszi, még sincs egy csepp felesleg se rajta. Ami nekünk bejött a súlykontrollra, azt megosztom veled:

- először is jó minőségű szénát kell neki 0-24 órában biztosítani, ebből bármennyit ehet

- szigorúan MAG- és GABONAMENTES nyúltáp, napi 2x a testméretének megfelelő mennyiségben - mi a Fressnapf-ban veszünk ilyet.

- friss zöldség, gyümölcs korlátozott mennyiségben, heti max. 4x!!!

- jó időben friss zöld fű, de ez se ésszerűtlenül, mert felfúvódhat


Ahogy előttem is írták, a futtatással, hajtással ne próbálkozz, nehogy bestresszeljen, ő zsákmányállat!!!


Remélem, tudtam segíteni!

2018. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

a doki mondta hogy kicsit fogyhatna. tokás meg meg husis. széna mindig van neki, mag reggel meg este egy kis tál - ami be van építve a ketrecbe, zöld egy marok vegyes. nem megy utánam, hanem mindig eleve ott van ahol én, ha pl tévézem, állandóan odaül, de ha kimegyek akkor sose jön, mindig azt várja hogy majd úgy is bemegyek, onnan figyel, akkor meg minek utánam jönni. Kicsi a lakás, nem szoktam mindent külön helyiségben csinálni. - de ő az egész lakásban mászkálhat(na)

a faág lelógatás az tetszik mert jó kis mozgás lehet rángatni :) a körtefaágat azt szereti is. a múltkor viszont kiraktam neki a zöldet - és nem a ketrecbe - és azt vettem észre hogy onnan nem eszi. Miért? maikor visszaraktam akkor meg megette. Miért nem eszi meg ha kint van?

2018. jan. 26. 00:32
 17/20 A kérdező kommentje:
magból jókat kap, általában valami németet, van benne minden, különösen szereti a színes cuccokat belőle, de a nyúltápot nem eszi - pont azt nem.
2018. jan. 26. 00:38
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Semmilyen magot nem lenne szabad neki adni, a legjobb nyúltáp a Versele Laga Cuni Complete, arra kéne rászoktatni, először például keverni a magossal aztán abszolút átállni. Nem csoda ha túlsúlyos ha nem jó minőségű kaját kap. Hiába néz rád szomorúan, te vagy a felelős az egészségéért, a gyerekedet sem tömhetnéd csokoládéval csak mert sír érte.
2018. jan. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
nem tömtem tele csokival, még képletesen sem, pontosan úgy etettem, ahogy mondták, ahogy kell, ahogy a legtöbb gazdi. Ha a termékre rá van írva hogy nyulak részére, akkor nem én vagyok a rossz ha megveszem! zsenikém...
2018. jan. 26. 03:05
 20/20 anonim ***** válasza:

"magból jókat kap, általában valami németet, van benne minden, különösen szereti a színes cuccokat belőle,"


Azt hiszem nem is kell találgatni,hogy miért van elhízva.

Mivel nem jól eteted. Lehet,hogy az van ráírva,hogy nyulaknak is jó, de sajnos mindent ráírnak,csak hogy többet adjanak el. Olyan táp is akad a boltokban ,ami hörcsögöknek, tengerimalacoknak, nyulaknak és deguknak is alkalmas. Pedig teljesen más igényeik vannak, lehetetlen,hogy ugyanaz a táp jó legyen mindnek.

Úgyhogy próbáld kételkedéssel fogadni a feliratokat, attól mert az van ráírva, még nem biztos,hogy nyúlnak való.

[link]

Kérlek olvasd el ezt a cikket, amit linkeltem. Meg fogod érteni, hogy mi a gond a mostani étrenddel és remélhetőleg változtatsz majd rajta. Csak jót akarok(meg hát te kérdezted, hogy hogyan fogyaszd le-úgy hogy normálisan eteted)

Magvanakat és színes felfújt dolgokat egyáltalán nem kéne neki adni, a cikkben benne van,hogy miért nem és hogy mit adj helyette.

2018. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!