Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai vagy roborvszki...

Dzsungáriai vagy roborvszki törpehörcsög?

Figyelt kérdés

Mindkettő annyira tetszik, de csak egy lehet.

A roborovszkik mennyire kezesek?

Légyszi érveljetek is, hogy miért válasszam a dzsungit vagy a roborovszkit :)


2018. jan. 28. 09:35
 1/8 anonim válasza:
77%
Nekem dzsungáriai volt 2. Azokat nagyon szerettem mindig játszottak, pörögtek de bármikor felvehetted a kezedbe mert olyankor nyugis volt. A roborvszkiról nem tudok semmit. De ha veszel szerintem 2-t vegyél úgy jobban megéri.
2018. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát max úgy lesz 2, hogy külön, mert magányos állatok, nem szabad együtt tartani őket, mert ha azonos neműek verekednek, stb. Ha meg fiú-lány akkor meg picik lesznek.

Köszönöm a válaszodat! :))

2018. jan. 28. 10:02
 3/8 anonim válasza:
100%
Roborvszki nekem sem volt, de a dzsungáriai hörcsögök tényleg kis tündérkék 😍😍 csak az a baj, hogy nagyon a szívünkhöz nőnek, ha jól neveled őket (mint minden kis háziállat) és ha szegénykék meghalnak az egy hatalmas szívfájdalom. :(
2018. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A dzsungikat nagyon kezessé lehet varázsolni. Őket tilos együtt tartani. Nekem 11 éve vannak folyamatosan, imádom őket.


A robik inkább megfigyelésre alkalmasak. Nagyon gyorsak, nem maradnak meg kézben (ez legalábbis NAGYON ritka). Megszelídíteni sem könnyű őket. A robikat lehet kisebb azonos nemű csoportokban tartani, viszont nekik mindenből annyi felszerelés kell, ahányan vannak (tehát ha már 2-3 van együtt, akkor legalább egy 150*50 cm alapterületű hely kell nekik). Náluk is kialakulhatnak viták, ami miatt muszáj különvenni őket, de ez sokkal ritkább, mint a dzsungik esetében. Az esetleges viták miatt minmindenképpen kell szerezni még egy helyet, hogy ha gond van, azonnal külön tudd tenni a kirekesztett hörit. Emiatt javaslom, hogy inkább robiból is csak egyet tartson az ember.


Én elsőre inkább a dzsungim ajánlom. Semmiképp se kereskedésből vedd. Ott sokszor betegek, vemhesek, vérfertőzöttek. Vagy tenyésztőtől vegyél, vagy a Hörcsögmentéstől fogadj örökbe.


Facebookon mindenképpen lépj be a Hörcsög imádók csoportba, ott is sok tanácsot fogsz kapni.

2018. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Dzsungim lesz☺
2018. jan. 28. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálam mindkét dzsungi ilyenben van:

[link]

Lefele sajnos szűkül, de így is jól be lehet rendezni azt a kb 70*50 cm alapterületet. Mivel 43 cm magas, nem kell rá tető, mert kimászni sem tud belőle. Sokan tartják műanyag tárolódobozokban a hörit, mert jó nagy, és ilyen árban ekkora hörilakhelyet nem lehet kapni, max használtan.

2018. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dzsungi! Nekem is olyan van!
2018. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ezer bocsi, nagyon elb....sztam ezt a választ: Aranyhörim van
2018. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!