Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jól meg lesz a...

Szerintetek jól meg lesz a két nyuszi együtt?

Figyelt kérdés

Már egy éve van szabadon tartva (este ketrecben) egy nőstény nyuszink. Nagyon barátságos, közvetlen, nagyon bátor (még a kutyát is elzavarja, ha úgy van). Ma hazahoztunk hozzá egy másik nyuszit, feltehetőleg egy lányt (persze még nem biztos), aki most 1-2 hónapos. Mikor letettük hozzá egy dobozban, azonnal érdeklődött, szaglászta, mi van a dobozban. Majd későb kivettem a kezembe az új jövevényt és megmutattam neki személyesen is. Szaglászta, kapaszkodott az ölembe, hogy jpbban hozzáférjen. Aztán van a nyusziknak egy ilyen "területjelző" viselkedés, angolul "chin" elés. Amikor az állukat hozzádörzsölik a dolgokhoz. Na ugyanez történt most is. Az új nyuszit gyakorlatilag "megjelölte". Szerintetek ez jó jel? Vagy miért csinálhatta? Továbbá eléggé bevédte a nyuszit már egy 10 perc után. Folyamatosan ott volt a doboz mellett és ha odamentem akkor feléfordult és nyilván nem támadott meg, de úgy védte, mint az üregét, amit ásni szokott. Szerintetek meglesznek? Vagy ez milyen viselkedésre vall? Valaki aki jobban ért két nyuszi összeszoktatásához tudna adni tanácsokat?

Egyébként most egy ketrecbwn vannak, csak egy csirkeháló választja el őket, de a régebbi nyuszink állandóan szaglászná, meg menne át.



2018. máj. 4. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Jézusom egy 1-2 hónapos kicsit? Két hónap előtt el se szabadna választani, és soha nem szabad egy ilyen kicsi nyuszit összerakni egy felnőttel, mert jó eséllyel megöli ha nem vagytok körültekintőek.
2018. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi. 12 hetes. :Dd
2018. máj. 4. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem lehet megjósolni. Tartsatok be minden szabályt az összeszoktatásra vonatkozóan, ivartalanítsatok, legyen meg a fokozatosság, idegen, semleges területen találkozzanak először stb

Ha a kicsi mégis bak, akkor 3 hónapos kora után legyenek szétválasztva, főleg, ha a nőstény is még ivaros. És amennyiben az, villámgyorsan ivartalaníttatni!!! Akár bak a kicsi, akár nőstény.

És még ha sikeresnek tűnik is az összeszokás, akkor se éld bele magad, hogy kész vagytok, mert a kicsi ivarérése után simán minden megváltozhat, és egymásnak eshetnek, aztán majd ivartalanítás után kezdődhet minden megint előlről.

2018. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egy egész telken van a nyuszink. Szóval gyakorlatilag az egész telek um. az ő területe. Meg az ő ketrece lett kettéválasztva, szóval az egyik az egyik téren a másik a másik téren van most, ami szintén nem semleges, de hát igy tudtuk megoldani, mert neki eleve nagy ketrece volt.

Most a kicsi tegnap óta egy kisházban bújik ki se jön. Félek, hogy ilyen kis félős lesz (mikor elhoztuk nagyon nyitott volt meg barátságos), a másik nyuszink meg nagyon főnök itt, meg rámenős (mivel mint írtam, a kutyát is ő irányítja :D)aztán félek nem jönnek majd ki.

2018. máj. 5. 10:22
 5/6 anonim válasza:

Nekem is ket kulon nemu nyuszim van. Es nekem is osszekellett szoktatni oket. A legelso amit jobb ha megteszel hogy ivartalanitod mindkettot. Ez tovabbi betegsegektol is megvedi oket. Valamint 3 honaposan ha fiu ha lany jon a maszas es a tocsikenyszer ami ugye nem jo a masiknak, stresszokozo ami verekedest szul.

Kell egy bizonyos ido az osszeszoktatasra nem fog egyrol a kettore menni. Nekem is elso osszeengedesre nyalogattak egymast sik ideg voltam de nem volt semmi gond, de utana eleg csunyan ossze is verekedtek a 2. osszeengedesre mikor azt hittem semmi nem lehet. Kell ido hogy megismerjek egymast elvalasztva de kozel egymashoz. Ok mashogy kommunikalnak. Lassan mindig fokozatosan egyre tobb idot hagyni oket egyutt de csak felugyelettel! Eloszor 10perc aztan 20 stb. Mindig egy kicsivel tobb. Ha az egyik elkezdi megmaszni a masikat es az alul levo hagyja akkor te is varj par masodpercet majd szed le rola hiszen az alullevo hiaba adja meg magat idegesitheti a helyzet es konnyen odakap. Legyen spriccelos viz nalad mindig ha nagyon osszakapnak lekell locsolni oket h szetugorjanak ha nem segit kesztyu is legyen keznel es ugy szetvalasztani oket. Idovel egyre jobb lesz a helyzet. Mikor azt hiszed, hogy vege nem fognak odszeszokni akkor fog a legnagyobb meglepetes tortenni ne add fel viszont ha nem birjak egymast 1-2 honap utan se nem kell eroltetni az plusz stressz nekik.


Ha viszont kiderul, hogy nosteny a masik nyuszi is akkor meg ennel is nehezebb helyzetbe leszel. Azonosnemueket nehezebb osszeszoktatni de sok sikert.

Nalunk az ivartalanitassal semmi gond nem volt. Szakorvossal kell vegeztetni aki tenyleg ert hozza.

En inkabb azt tartottam szemelott hogy egeszseges maradjon meg sokaig es kisnyuszikat se szerettem volna.


Bocsanat a hosszu valaszert remelem segit valamit.

2018. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Elozo vagyok.


A nostenyek osszeszoktatasanal is ezeket a modszereket ajanlom de tobb idobe fog valoszinuleg kerulni de megeri. 2 nyuszi jobb mint 1 :)

Mindketto dominalni akar majd, igy az a legjobb ha mindketto hagyja a masikat par masodpercig magan. Valamint olyan helyen kezd el szoktatni oket ami semleges es zart helyiseg de nem tul kicsi. En peldaul a furdoszobat ajanlom ott vizet is lehet frocskolni ha kell.

2018. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!