Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulat (házi vagy törpe) bent...

Nyulat (házi vagy törpe) bent a házban, vagy kint érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok és vélemények jöhetnek bőven :)

2018. máj. 21. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bent, nyúlbiztos lakásban. Sokkal barátságosabb lesz. Ha nincs társa, akkor pedig mindenképp, szüksége van a társaságra, nem elég neki napi 1-2 óra.
2018. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is bentre szavazok, hacsak nincs kint egy épületed és egy kifutód számukra.

Bentre szavazásom ellenére nekem kettő 5 kilós házinyulam van, házban katasztrófa lenne, de van egy szobájuk melléképületben, onnan pedig nappal bármikor kimehetnek a csak nekik elkerített, nyuszibiztos udvarrészre.

2018. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ttika válasza:
100%

Szia. Nekünk egy éve van két törpenyuszink, kint laknak. A neten alig találni a kinti tartásról infót, de ettől függetlenül igenis lehet őket kint tartani. Én a döntés előtt rengeteget olvastam utána, az állatorvos is támogatott abban, hogy kint is tarthatóak, így vettük meg őket.

Azt látom, hogy kintre sokkal körültekintőbben kell helyet választani és kialakítani nekik, drágább is. Kell egy atom- és nyúlbiztos, fedett hely, ami nem ázik be, nem fúj be a szél, a nyuszi nem tud ki, más állat nem tud bejutni. Van benne árnyék is, minden napszakban.

Mindenképpen két nyuszit kellene kint tartani, mert minden jóindulat mellett sem lehet annyi időt velük tölteni, mintha bent a lakásban lennének.

Inkább a meleg az, ami megviseli a nyuszit, télen simán ugrándoztak a mínuszokban, most viszont már csak elnyúlnak...

Nekünk gazdiknak kellemetlen, ha éppen szakad az eső, amikor rendezni kell őket (takarítás, étel, ital)

Viszont amikor bóklásznak kint, mindig lent van az orruk, láthatatlan fűszálakat rágcsálnak, amit bent a kövön nem tudnának... Mivel hozzászoktak, sok friss füvet, egyéb zöldet esznek, ágat rágcsálnak, ezt pl. elképzelni nem tudom, hogyan oldanám meg bent a házban. Kint az sem probléma, ha a tappancsukra ragad néhány fű vagy szénaszál, és ha hangoskodnak sem halljuk ...

Szerintem az is fontos, hogy így - bár a lehető legjobb helyet igyekeztünk nekik kialakítani - a lakás megmaradt nekünk, nem koszos, nem rág szét semmit, nem pisili le az ágyat stb...

2018. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!