Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek hörcsög, degu,...

Szerintetek hörcsög, degu, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Lehetoleg indokoljatok meg miert😅

Lehet egyedul tartani oket?

Este hangosak?

Kb mekkora hely kell nekik?

A sulibol 2-4 kozott jovok haza, utana itthon vagyok

Valaszokat koszii💓



2018. jún. 10. 20:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igy végul a malac mellett döntöttem (volna), de a szuleim meggondoltak magukat es hörcsögöt szeretnének, mert a tengerimalac "olyan mint egy patkány és büdös😲"

Mit csinaljak? Érvek?😅 Vagy hagyjam inkabb?

2018. jún. 11. 16:42
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Anyám... Egyik állat sem büdös, ha megfelelően van tartva. Ha a malac olyan, mint egy patkány, akkor a hörcsög ennyi erővel nem olyan, mint egy egér?
2018. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
En ezt tudom de "ugysem takaritanam" valaszokat tovabbra is varom😅
2018. jún. 11. 17:56
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac önmagában nincs büdös, az állatnak magának gyakorlatilag egyáltalán nincs szaga! A vizelete büdös, ezt úgy lehet kivédeni, hogy naponta kiveszed a forgácsnak azt a részét (ált. egy-két sarok), ami átnedvesedett. Ezt én egy kezemre húzott nejlonzacskóval kimarkolom, a pisis részeket alaposan kiszedem, majd friss forgácsot szórok a helyére. Ezt naponta megteszem. Így egyáltalán nem büdösek, és elég kéthetente nagytakarítást csinálni, ami kb. 40 perc, de szükséges. Ilyenkor átmosom a ketrec alját ecetes vízzel, stb. Szóval nem büdösek. Valamennyi forgács, széna ki szokott szóródni, ezt is összeszedem naponta, naponta kétszer. Nem nagy munka. És a malacok nagyon aranyosak, könnyen kezelhetők.Ha ellátogatsz a tengerimalacmentő egyesület honlapjára, akkor vállalhatsz ideiglenes befogadói szerepet, így segíthetnél egy malackának, és a szüleid is meglátnák, hogy nincs is vele annyi probléma.
2018. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Koszii ezzel tenyleg sokat segitettel😅

Es a malacotok mar volt beteg? Es ha igen mi baja volt?

2018. jún. 11. 21:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. Két malacunk van, egyiknek sem volt soha, semmi baja. Annyi még, hogy a körmüket olyan 7-8 hónapos koruk után rendszeresen, havonta vágni kell, különben megsérül a talppárnájuk, ha elkezd visszafelé görbülni. Ez kicsit macerás, a malacok sem szeretik, meg én sem, de bele lehet jönni.
2018. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén szerintem semelyik.! :D

Hogy miért?


1.HÖRCSÖG: Van egy előnye, hogy nem társas lény és még az is lehet, hogy nem kell neki nagy ketrec! Viszont a minimum életkoruk az a 2-3 év azaz elég hamar elpusztulnak! Nekem is volt 3 évig élt szóval ő elég sokáig köztünk volt!


2. Degu: Szintén volt 2 degum a 10-12 napon az egyik a középső ujjamnál úgy megharapott, hogy 5-8 percig folyt a vér! Majd rá egy-két hétre később apukámat is megharapta ezért tetanusz oltásra kellett mennie.! Inkább társas lények. Nekünk annyira nem voltak hangosak bár azért néha lehetett őket hallani :D! És azért nagyobb hely kell mint egy hörinek viszont nem széles kell hanem inkább minél magasabb legyen :)!



3. Tengerimalac: Szintén volt nyolc tengerimalacom szóval lelehet következtetni, hogy társas lények :D! Van egy jellegzetes hanguk ha lehet így fogalmazni ilyen "vinnyogás" :D és az mit ne mondjak elég idegesítő volt :D! Igen nagy hely kell nekik!


Én nekem most jelenleg egy csodás törpe nyulam van és ezek közül én a nyuszit ajánlanám :)! Mivel van tapasztalatom mindegyik volt nekem és eddig vele vagyok a legjobban megelégedve :)! Semmi hangja nincs este néha futkorászik a ketrecbe de az belefér :D! Nagy hely kell nekik mint a tengerimalacnak :)! Nem társas mint a hörcsög sem csak a höri még max. 3 évig él a nyúl pedig 12 de inkább 7-8

R

2018. jún. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es, a nyúl is társas állat.
2018. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is a nyulat ajánlom. Nem muszáj belőle kettőt tartani csak ajánlott. De ha mindennap kiengeded vagy esetleg 0-24 ben szabadon van és sokat foglalkozol vele akkor elvan.

Csak tenyésztétőtöl ajánlott venni vagy nyúlmentéstől.

Mindenképpen kell a környékre egy egzós doki. A legtöbb nyuszi nek beteges de amelyik beteges az elég sürüen dokihoz kell vinni. Emiatt érdemes a tenyésztőtől vett nyuszi mert kevésbé betegesek.

Nem büdösek mert nem szabad forgácsot rakni alájuk csak egy nyuszi wc kell a ketrecbe és abba fapellet és ennyi. Nem büdös nekem is van nyuszim és imádom.

2018. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!