Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisállatot, de...

Szeretnék egy kisállatot, de sajnos nincs túl sok szabadidőm foglalkozni vele. Milyen állatot vegyek: törpesün, hörcsög vagy tengerimalac? Melyik igényli a legkevésbé, hogy sokat foglalkozzanak vele?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 23:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tengerimalacom van, elég időigényes. Naponta takarítani a ketrecet, naponta többször friss víz, reggel és este táp, állandóan szénáztatni.

Plusz emelett ugyanúgy igényli a napi foglalkozást, és futkározást felügyelet alatt.

Továbbá kettőt ildomos tartani, ami megnöveli a gyakori alomcseréket egy kicsivel .Remélem tudtam segíteni

2018. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szíriai aranyhörcsög jó választás lehet, de azt is meg kell azért dögönyözni naponta, hogy ne vaduljon el :)


Tengerimalac, patkány felejtős a Te esetedben!

Gondolom ízeltlábút nem szeretnél, pedig azokkal kell a legkevesebbet foglalkozni :D


Pl.: egy madárpókkal vagy csótánnyal...

hetekig megvannak kaja és pia nélkül, és még keveset is mondtam!

2018. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Halakat vennék a helyedben és egy automata etetőt
2018. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Dzsungáriai törpehörcsög ideális lenne. horcsoginfo.pe.hu oldalon minden ott van a tartásáról, igényeiről.
2018. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög ideális! Nappal alszik amíg dolgozol. Utána viszont aktív, vegyél neki hörcsögkereket, azt imádja, és olyan muris amikor szalad benne! Viszont nem ér éjszakára elvenni tőle, hogy "túl hangos"! Nélküle unatkozik és depis lesz.
2018. jún. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egy kitömött nyulam van, sokat azzal sem kell foglalkozni. Leporolod 2 évente és el van intézve.
2018. jún. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A hörcsög ketrecét milyen gyakran kell tisztítani?

2018. jún. 24. 13:54
 8/21 A kérdező kommentje:
Hal sem lenne rossz, de a vizét gyakran kell tisztítani, és megfogni, szeretgetni sem lehet úgy, mint egy kisemlőst. Bár mondjuk sétáltatni sem kell... de inkább emlőst szeretnék :)
2018. jún. 24. 13:57
 9/21 anonim ***** válasza:
14%
Sztm olyan nagyon sokat nem kell foglalkozni egy tengerimalaccal. Mondjuk én nekem állandóan kézben volt, és szerette. A helye egy hatalmas akvárium volt amiben forgács volt, és ezt imádta. A ketrecet valahogy nem viselte el. Talán mert az üvegből kilátott akárhonnan. Napi 1-2x dobsz neki egy kis zöldséget és kész is.
2018. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

A tengerimalacot minimum párban tartjuk kedves utolsó...


Én a höriről tudok írni, nekem is az van. Az rágcsálók közül velük kell a legkevesebbet foglalkozni, nálam naponta 10-20 percet vesz igénybe.

Ha höri mellett döntesz ezt az oldalt olvasd át:

[link]


Itt minden részletesen le van írva. Ha bármi kérdésed felmerülne, facebookon vam egy hörcsög imádok :) nevű csoport, oda is beléphetsz.

2018. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!