Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisállatot, de...

Szeretnék egy kisállatot, de sajnos nincs túl sok szabadidőm foglalkozni vele. Milyen állatot vegyek: törpesün, hörcsög vagy tengerimalac? Melyik igényli a legkevésbé, hogy sokat foglalkozzanak vele?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 23:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
Én akkor egy marha rossz ember vagyok, mert egyedül tartottam. Többet volt a kezemben mint a helyén. És 8 évig élt. Unokatesómnak is volt tengerimalaca, és egy ideig vittem is hozzá. Szóval ennyit erről a hogy párba kell tartani. Hülyeség.
2018. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Nyuszi?
2018. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha még nem volt állatod, és tényleg kevés időd van foglalkozni vele, akkor hörcsöggel kezdd! Később, ha több időd lesz, és megkedveled a kisállatokat, folytathatod tengerimalaccal.
2018. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

#11 nekem meg nagymamám 40 évet dohányzott és még mindig él, 80 éves, semmi baja.

Ennyit erről hogy a dohányzás káros.



Lefordítom: pár ellenpélda még nem dönt meg több évtizednyi tartási tapasztalatot

2018. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%
Rendben. Akkor én az ellenpéldába tartozom. Nekem a kismalacom jól érezte magát egyedül.
2018. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

#15 miért, mondta hogy jól érezte magát? Láttad hogy viselkedik egy hozzá való társsal? Amikor el volt különítve a patkányom nem mondtad volna meg róla hogy szomorú mert "normálisan" vicelkedett csak épp annyira koránt sem mint a társaival.

Ha az állat nem fekszik egész nap és tépi a szőrét már garantáltan 100% boldog?

2018. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

+ egy szavazat a hörcsögre! Nekem törpehörijeim vannak (külön terráriumban). Gyönyörűen be lehet rendezni a helyüket. Viszonylag kis helyen is szuper játszóteret tudsz építeni nekik emeletekkel, csövekkel, kerékkel. A bolti színes csöves ketreceket kerüld, mert nehéz tisztítani, és nem érzi jól magát a höri. A tágas területeket szereti, ahol futhat és bujkálhat. Nem kell párban tartanod, nem eszik sokat, nem büdös. A terrárium takarítása nekem 3-4 naponta negyed óra. Ha kiválasztott egy sarkot, ahova pisil, azt naponta 5 perc kitakarítani, és nem lesz büdös. Hétvégén ha több időd van, érdemes alaposabban kimosni a helyét.


Nappal alszanak, tehát nem igényelnek foglalkozást. Este, ha hazaérsz, lehet velük játszani. Elférnek a tenyeredben, és nagyon kíváncsiak. Finom falatokkal gyorsan megkedvelnek, és szívesen vannak kézben. De ha elég nagy helye van az sem baj, ha nem érsz rá kivenni. Feljebb írták a hörcsöginfó oldalát. Ott minden fontosat megtalálsz, és akár örökbe is fogadhatsz.

2018. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris tisztázzunk pár dolgot! :)

Egy hörcsög kezdőkészlet hörcsöggel együtt, egy 10-15E ből kijön. Ha szerencséd van talán még a feléből is.

Egy afrikai törpesün (ami nekem van is), alapjában 50-80E FT körül mozog. Egyik oka, hogy a süni ára nem tenyészetből 15E-nél kezdődik, tenyésztőnél 40E sem ritka. A ketrece minimum 80-100cm-es kell, hogy legyen ami ketrecek 15E-nél kezdődnek. Tehát süni+ketrec jobbik esetben 30E. Kereket kell nekik venni, és csak is kizárólag a speedy wonder kerék megfelelő nekik, mert 30cm-es átmérőjű kell, másba nem férnek el. Nos eza kerék szállítással együtt 8-9E. Mivel nagy a mozgás igénye, felejtsd el, hogy nem kell kerék, mert sajnálod rá a pénzt. Az állatkínzás. Éjszaka több kilométert leszaladnak rajta. Magas hústartalmű táp kell, laktóz és glutén mentes. Ezenfelül bújózsák, etető, itató, kislapát a takarításhoz, forgács.

Túl sok törődést nem igényel, nappal nem szabad piszkálni, mert morci és lehetetlen jopofizni velük. Ha viszont esténként nincs foglalkozva vele, akkor vad lesz, és soha nem tudod majd kezelni. Tévhit, hogy a hasukat tudod simogatni, sok videó van neten, sajnos el kell, hogy keserítselek, 1000ből 1 süni.

A hátukat és a homlokukat szeretik ha simogatják, de csak ha már elnyerted a bizalmukat, nekem ez 3-4 hónap volt, addig kesztyűvel fogás.

2018. júl. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Sünit ne! Időigényes, sokat kell vele foglalkozni :)) nekem 3sünim van :))
2018. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Hörcsög jó lenne szerintem.
2018. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!