Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a deguimat?

Figyelt kérdés
Ma kaptam két degut. Nagyon aranyosak, egyik fiú másik lány. Szeretném kézbe venni őket, de folyton megharapnak és nagyon erősen, vérzik is. Régebben is voltak deguim, de azok nem voltak ennyire vadak. Miért van ez, mit tegyek ellene? Aki tud, kérem segítsen.
2010. jún. 17. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát sajna nem tudom =( Enyéim már a boltban is kezesek voltak. Ma hagydd őket , hogy megismerjék a területüket :D
2010. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Oh , jaj . Elvileg a degu nem harap , az enyémek csak rágcsálták az ujjam . Próbálj nekik kézből adni kaját , tedd a tenyeredbe aztán várd meg amíg odajönnek . Aztán szépen lassan megszoknak , ha szerencséd van .
2010. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:)
2010. jún. 17. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia a mostani degum előtt olyan degum volt, hogy kenyérre lehetett volna kenni szelídségbe. Aztán megkaptam őt..hát eleinte nehezen mentek a dolgok először meg kellett szoknia a helyét aztán megvártam míg ő maga jött oda hozzám.most meg elválaszthatatlanok vagyunk:)
2010. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, remélem nekem is sikerül, mert akkorát harapnak, hogy csakúgy dől az ujjamból a vér. Nem viccelek. Én is meglepődtem...
2010. jún. 17. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
de az , hogy harapnak az nagyon furcsa..szerintem egy darabig ne piszkáld őket
2010. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

először a kezedből adjál nekik enni, majd később lassan próbáld simogatni. ha már ezt engedik akkor próbálkozhatsz a kézbe vételükkel.

én így csináltam a horcsögömmel, és bevállt.

:)

2010. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Két napig etettem őket kézből, simogattam őket de nem vetem ki. Amikor ki kellett pucolni a ketrecet muszáj volt megfogni. Nem volt semmi gond....egy darabig...hagytam, hogy mászkáljon rajtam, de amikor megfogtam, hogy nehogy elszökjön:MEGHARAPOTT!!!! Tudom, hogy még fél tőlem, szóval most egy darabig nem veszem ki.

Ma is kézből etettem, simiztem, de egy kicsit már én is félek tőle...(Amúgy rájöttem, hogy a fiú harapós)

Ha valakinek van még tanácsa kérem írjon. Köszi

2010. jún. 20. 10:38
 9/12 P.Vik ***** válasza:

Szia!

Nagyon könnyen elő fordul, hogy harap a degu, ha rossz körülmények közül érkezett hozzád.

Mennyi idősek?

Ha nagyon picik még akkor minél elöbb vedd ki a fiut a lánytol, ha nem akarsz gyerekcsomagot...ha elmultak 6 hónaposak akkor már mindegy.

Fontos, hogy beszélgess velük sokat, csicseregj nekik...én még azt is meg szoktam velük beszélni, hogy mit csináltam amig nem voltam itthon:D ls válaszolnak.

A tanyérből etetés nagyon jó ötlet...tegyél be nekik olyan rongy darabokat amin a te "szagod" van hogy szokják meg.

És ha felmerül benned még kérdés akkor ajánlom neked a következő oldalt:

[link]

itt minden kérdésedre igyekeznek választ adni!

Sok boldogságot a degukhoz:D

2010. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Pontosan nem tudom, hogy mennyi idősek. Még nem teljesen nagyok, inkább közepes méretűek. Lehet, hogy lesznek kicsik, mert láttuk, hogy... :D

Hogy lehet megállapítani, hogy mennyi idősek? És az baj, ha testvérek ás lesznek kicsik? Köszi, ha válaszoltok:D

2010. jún. 21. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!