Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen viszonylag ragaszkodó...

Milyen viszonylag ragaszkodó és okos kisállatot tudtátok lakásba ajánlani ami NEM kutya vagy cica?

Figyelt kérdés
Egy kamasz lány vagyok és szeretnék egy kis társat de sajnos nem megoldható a kutya és a macska. Van-e olyan viszonylag intelligens lehetőleg szeretetet viszonzó, gazdihoz ragaszkodó kisállat aki valamilyen szinten lehet egy kis társ? :) (madarat ne írjatok mert sajnos az sem lehet)

2018. júl. 11. 22:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A kérdés kisemlős kategóriában van, de ha valaki szerint ez alapján pl egy ékszerteknős illene hozzám a leírtak alapján és van vele tapasztalata annak is örülnék :)
2018. júl. 11. 22:24
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit szánnál a vételárra és a felszerelésekre? Van egzós doki a közeledben? Mekkora helyet tudnál neki biztosítani? A legtöbb kisemlős (a hörcsögök, sünik, mókusok és vadászgörények kivételével) társas állatok, ezt jobb, ha tudod.
2018. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2 Volt már hörcsögöm, tudom hogy például ők nem társasak, nagyon szerettem őt de sajnos nem egy igazi kis társ :(

Nem tudnék vészesen sokat költeni rá, de de egy jó szintű és neki megfelelő pl ketrecet, minőségi ételt tudnék biztosítani. Örülnék ha nem társas mert én főleg EGY kis tásat szeretnék de ha olyan annak is örülök :(

2018. júl. 11. 22:37
 4/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó :)*
2018. júl. 11. 22:37
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Patkany
2018. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Hörcsögöm volt, meglepő módon pont úgy viselkedett, mint egy kisktya, nagyon meglepődtem.:) De éjszaka van fent. szóval nem fogsz aludni, vele fogsz játszani..:)

Akkor már valami madárka, ő éjjel alszik.:)

2018. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy állatot szeretnél akkor a nyúl és a tengerimalac kihúzva. A vadászgörény megfelelően tanítva nagyon jó társ lehet, rendkívül intelligens, de költeni kell rá, ugyanúgy ahogy más állatra is. Ha kis költségvetésben gondolkozol inkább hörcsög vagy valamilyen egér tartását javaslom.
2018. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Én a tengeri malacot javasolnám neked.

Hozzátenném, őket CSAK párban szabad tartani, ugyanis társas lények, de ez ne vegye el a kedved tőlük! Ha megfelelő ételeket, helyet és kis társat tudsz nekik biztosítani, akkor remek választásnak bizonyulnak!

Én 8 éve tartok tengeri malacokat, nekem eddig ők váltak be a legjobban. Nagyon ragaszkodóak, igénylik, hogy nem csak a fajtársukkal, de a gazdájukkal is elég időt tölthessenek. A simogatást, finom falatokat mindig boldog berregéssel és puszikkal viszonozzák. Szeretnek összebújva feküdni a gazdival, olyankor mindig bekuckóznak az ember mellé és halkan "beszélnek" a gazdájukhoz. Nappali állatok, éjszaka csendben alszanak, szóval nem zajonganak - egészen addig amíg reggel bármilyen zacskócsörgés, mocorgás meg nem indul, mert akkor persze kérik a reggeli adagjukat. Az, hogy mennyire intelligensek változó... Nekem az egyik malacom elég értelmes és okos volt, de nagyon önfejű, ha valamire azt mondtuk neki hogy "Ne", azt biztos megcsinálta. Ellenben a társa kissé butuska volt, de amint rá lett szólva, rögtön abbahagyta, amit csinált. Ők is külön kis egyéniségek. Ha szeretnél többet tudni róluk, írj bátran privátban! Remélem segítettem!

2018. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
A hörcsög is lehet ragaszkodó. Az enyém előjön, ha a nevén szólítom. Ha a szobában vagyok, és fent van, felszalad az emeletre, és 2 lábon topog, hogy vegyem ki. A kezemben gyakran elalszik. Közben úgy lehet masszírozni és gyömöszölni, mint egy kis stresszladbát. Néha a kezemet is nyalogatja. Többször letettem a földre. Jött utánam. :) Annyi szeretetet tud adni, hogy néha magam is meglepődök. Sok hörcsögöm volt már, de csak 2 volt eddig ennyire ragaszkodó.
2018. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

9: Az enyimek is amint embert láttak, két lábra álltak és a terráriumban mentek, nyújtózkodtak, ugráltak az ember után.:) Ha benyúltál, felszaladtak a karodon, és szaladgáltak a fejeden, ugrándoztak, kéretőztek, hogy játssz velük.:) És ezt végig, míg ébren voltak.:)

Nem is aludtam egész éjjel sosem.

2018. júl. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!