Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik és nem iszik...

Miért nem eszik és nem iszik a hörcsögöm? Hőguta miatt lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy hörcsögöt, hazafele nagy valószínűséggel hőgutát kapott, azt hittük túl sem fogja élni szegénykém. Hűtöttük sokat és jobban lett, 1 óra múlva már mászkált meg minden, körbe szaglászta az új helyét és sokat aludt. Viszont amióta itthon van (tegnap délután 3 óta) nem evett szinte semmit és nem is ivott (bár víz nem volt előtte a boltban sem) adtam neki dinnyét abból rágcsált egy keveset, de tényleg nagyon keveset még tegnap, ma pedig paprikát kapott, abból szintén kb 2 hörcsifalatot evett. van előtte minden. Magok, zöldségek. Magokhoz hozzá sem nyúlt.

Lehet ez még a hőguta miatt vagy valami más?

Nagyon sokat alszik. Tisztában vagyok vele, hogy éjszakai állat, de sok hörcsögöm volt már és azért mocorogtak nappal is egy kicsit, legalább enni felkeltek.

Mit tehetnék vele? Nagyon félek, hogy komolyabb baja van :(


2018. aug. 3. 17:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a pici?
2018. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, de Pécs nekem messze van, ilyen melegben nem fogja kibírni az utat, Baja 30 km tőlünk, azon az úton is hőgutát kapott, Pécs 80-85 :(

Nem akar enni azóta sem, csak alszik. :’(

Itteni dokinak szóltam, ő azt mondta nincs nagy esélye a túlélésre, sajnos ez megesik az ilyen kisállatokkal ebben a nagy melegben. :(((

Annyira sajnálom szegényt :( látszólag nem szenved, de kitudja. :(

2018. aug. 4. 13:34
 13/13 anonim ***** válasza:
41%

Jégakkut teszel a hordozó mellé, reggel viszed, és rendben lenne. Klímás telekocsival vagy taxival elviszed. Megkérsz rokont/ismerőst, hogy vigyen el, állod a benzint.

Komolyan végig nézed a haláltusáját? Egyébként pedig egzós doki kellene neki, akit hívtál felejtős.

2018. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!