Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy tinédzser korú gyerek...

Egy tinédzser korú gyerek tudna gondozni egy csíkos mókust?

Figyelt kérdés
2007. dec. 2. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha felelősségtudó,akkor biztos!De elég magas áron lehet kapni,nagy a helyigénye és soha nem lesz annyira kezes,mint ahogy esetleg ő elvárná.Szerintem inkább hörcsöggel kéne próbálkozni,főleg ha ez lesz az első rágcsálója.
2007. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen,nekem is egy hím csíkos mókus az első rágcsálóm.Kézszelíd de ha megmarkolják azt nem szereti.

A hely igényét sok helyen eltúlozzák,nálam egy 90cm magas 80cm hosszú 70cm széles ketrecben van.Amúgy erősen

emberfüggő.Általába nem lesz olyan szelíd mint egy tengeri malac,de ha fiatalon(az enyém 4 hónaposan került hozzám)kerül az emberhez,szép eredményeket lehet vele elérni.Jutalomfalatkákkal nagyon könnyen szelídithető,bár a burundukok sem egyformák.Egyet tudni kell:nem kutya vagy cica,csak akkor kell simogatni,amikor ő is szeretné.Ha megunja,úgyis ott hagy.Plusz,ajtó nyitásnál mindig résen kell lenni,mert villám gyorsan.Tudom,mert már fogtam meg.:)Ára már nem olyan magas,kb.15000Ft-ért lehet kapni tenyésztett példányt.

2009. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elég felelősségtudó és már 13-14 éves körül van, akkor tudna. Az én drága pici szemem fénye mókuskám is elég igénytelen, megengedi magát simogatni, minden nap kiengedjük és a fejünkön mászkám meg játszik. :D Reggelente úgy köszönök el tőle, hogy adok a nózijára egy puszit és már igényli is, mert mindig ott trónol a ketrec sarkában. ^^ Csak nagyon kevés állat adhat annyi örömöt és szeretetet, mint egy csíkosmókus! :D Én egyszerűen imádom az én kisbabámat! :) <3 Aki csak teheti, tartson mókust! :D De egy dolgot senki se felejtsen el: "Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."
2009. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!