Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikortol lehet ivartalanitani...

Mikortol lehet ivartalanitani a lany nyuszit?

Figyelt kérdés
3 honapos mult es kezdi a teruletvedelmezest. Eddig neha akkor volt kis feszulgetes ha a ketreceben tologattuk, viszont tegnap odapisilt a cipokhoz, azota neha odaul, kakal parat aztan elmegy, most eszrevettem es elakartam onnan tessekelni. Kezdte a szokasos forgast, morgott is. Nem harap meg, csak nekunk ront vagy racsap a ket elso labaval a kezunkre. Ivarerett lett? Arra meg azt mondtam, hogy oke, hogy a ketrecet nem szereti. De kiengedve nem akarom, hogy sakkban tartson minket.
2018. szept. 19. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig még egy ideig fog.

Minimum 5-6 hónaposnak kell lennie, de ami fontosabb, hogy a súlya mindenképp érje el az 1 kg-ot. Ivartalanítás után van amelyiknek hónapokig tart "lenyugodni", van akinek pikk-pakk sikerül.

Nekem szerencsém volt a bakommal, gyakorlatilag a műtét másnapján megszűnt az agresszió és a jelölés is.

2018. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy a lany nyuszik hajlamosabbak az agressziora. Altalaban odebb lehet tessekelni, de most mar egyre gyakoribb a tamadas.
2018. szept. 19. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Így van, én is így tudom. Sajnos nem tudsz mást tenni, mint tűrni ameddig el nem jön az ivartalanítás ideje. Esetleg valamilyen bünti módszert kiagyalhatsz, nálunk a vízipisztoly volt a figyelmeztető eszköz. Ha az nem zökkentette ki az elborult állapotából, akkor bezártam a ketrecbe, és felé sem néztem egy darabig.

De az is előfordult, hogy visszaütöttem, általában olyankor nagy duzzogva elvonult. (ilyenkor már vér is folyt, ezért nem voltam finom és nőies, sosem ütöm meg indokolatlanul, és ha meg is teszem, az nagyon ritka)

2018. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!