Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hirtelen megszült a tengerimal...

Hirtelen megszült a tengerimalacom! Mi a teendő? (lent)

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy hónapja, hogy vettünk egy nőstény tengerimalacot. Nagyon jól megszokott már minket, megszokta az új helyét is, szóval minden rendben ment. Erre ma reggel azt vesszük észre, hogy egy másik kis szőrcsomó van a malacunk mellett. Éjszaka megszült.

Biztos, hogy az állatkereskedésben lett még vemhes, mert mióta nálunk van, nem találkozott más malacokkal. Igazából, mi csak egy malacot szerettünk volna. Szóljunk az állatkereskedésben? Vagy mi ilyenkor a teendő? Gondolkodtunk, hogy elajándékozzuk (kizárólag jó helyre, felelősségteljes gazdihoz). De már mi is kezdjük megszeretni a kicsit... Valószínűleg, hím. Igaz nem nagyon tudtam megnézni, mert még nem akarom megfogni a kicsit. De ugye ők nem fognak tovább szaporodni?


2010. jún. 23. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem vigyétek vissza az állatkereskedésbe a kicsit, ha már megnő annyira. Az a baj az ilyen állatokkal, hogy a kicsinen a szülei valószínüleg testvérek, igy nem biztos hogy egészséges lesz. Ja és simán tovább szaporodnak. Szerintem az ilyenek miatt nem érdemes állatkereskedésben venni állatokat, inkább tenyésztőtől. Ott normálisan bánnak az állatokkal.
2010. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
De fognak,ők nem tudják,hogy anya-fia kapcsolatban vannak.Sok-sok kis tengerimalacod lesz!
2010. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
vidd vissza, nekem még ki is fizették
2010. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd vissza,azért mert lehet testvérek(általában)és akkor nem lesz egészséges a kölyök.Bár ilyenkor nehéz mikor már megszereti az ember.A 12:26-os válaszolónak üzenem lehet hogy tenyésztőnél egészséges tengerimalacot kapsz,de mondjuk egy tengerimalacért nemérdemes kidobni 5x annyit,megteszi az állatkereskedésben lévő is.Ezt nem azért mondom hogy "meghalni"ez is jó,hanem mert nem vizetsz több tízezreket egy tengerimalacért.
2010. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy tenyésztő nem fog elkérni tízezreket egy malacért, sőt olcsóbb lesz mint a boltban, csak max messzebbre kell menni érte.
2010. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt ajánlom,hogy ajándékozd el,ha semmiképpen nem akarod megtartani.Vidd el állatorvoshoz,ő megállapítja hogy fiú e vagy lány.Ha lány akkor szerintem tartsd meg mert az anyjának nem lesz jó magányosan,hiszen ők társas lények.Ha fiú akkor ne tartsd meg,de ne is vidd vissza a kereskedésbe,ott csak még több kicsi lenne ha ő is beindul=S Inkább regisztrálj egy tengerimalacos oldalra és rakd be a gazdit keres rovatba,hidd el sitty-sutty jelentkezni fognak érte=)Én is így jártam,ahogy te,hogy egyszer csak lefialt a malackám=)Én meghirdettem,másnapra lett is gazdája és azóta is tartom velük a kapcsolatot,nem adtam volna csak úgy bárkinek!Sok sikert
2010. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 12:45-ös ja persze az állatkereskedésbe 2000-2500Ft egy tengerimalac tenyésztőnél meg 5000-és határ a csillagos ég
2010. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!