Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázhat a közel 9 éves...

Megfázhat a közel 9 éves tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Esténként már most is hűvös van a lakásban, de csak okt. közepe felé tudom bekapcsolni a fűtést.

A malacka koránál fogva már szinte egész nap alszik. Az etetésnél szokott néha ugrándozni egy kicsit.

2 hét még sok idő. Megfázhat ilyen feltételek mellett?


2018. szept. 30. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány fok van?
2018. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nincs hőmérőm.
2018. szept. 30. 00:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél...
2018. szept. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy tartósabban 15 fok alatt nem bírják a malacok.

Egy ilyen idős állatnál én inkább 18-20 fokot mondnék.

Az is nagyon fontos, hogy ne legyen huzatban.

Illetve, van-e neki valamilyen házikója, bebújója? Az sokat segít neki, főleg éjjel, ha be tud valahova kucorodni. Nagyon jó plüssös, textiles bújókákat lehet kapni nekik.

Én azt mondanám, hogy ha 18 fok alá megy a hőmérséklet, az kevés lesz a cocának. Ha nem, akkor egy házikóval nem gond neki. De a huzatra ügyelj.

2018. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van egy fából készült odúja, de már egy ideje nem használja.

A plüssös bújó jó ötletnek tűnik, de attól félek, az sem tetszene neki, vagy ha mégis, pár óra alatt összepiszkítaná, mivel nincs hozzászokva és etetéstől, etetésig csak egy helyen fekszik és a dolgát is általában ott végzi, így ezen a területen naponta kell cserélnem a forgácsot.

Huzatban nincs.

20fok biztos, hogy nincs nálam. Csak reménykedni tudok, hogy két hét alatt nem hűl majd sokat az idő.

Köszönöm a választ!

2018. szept. 30. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!