Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázhat így a tengerimalacom?

Megfázhat így a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nem régnksptam egy tengerimalacot, es a ketrece az ablakom alatt van. Egy eleg nagy ablakm van, akit nyaronejszakankent knyitok hogybjojuon be a levego. Szerintetek.lehet ettol valami baja?
2013. máj. 11. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem merem éjszakára nyítva hagyni...De most hogy kérdezed meg is nézem nem-e felejtettem tegnap nyitva.
2013. máj. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, megfázhat így szerinted?? Mert igazából szerintem nem jön rá annyira hideg, hiszen ilyenkor nyáron éjszaka sincs kifejezetten hideg, max. hűvösebb, kellemesebb idő. Meg úgy hallottam hogy a tengerimalac jobban bírja a hűvösebbet, mint a meleget. Meg azt is hallottam hogy a huzatot nem bírják, de itt nincs huzat, csak jön be a levegő:)
2013. máj. 11. 07:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Ma hajnalban 10 fok volt, hétfő-keddre 7 fokot jósolnak. A tengerimalac nem bírja a 15 foknál hidegebbet.

Ha be tud bújni a házába, akkor átvészeli az éjszakát, de a tied még egy másik malachoz sem tud hozzábújni, úgyhogy szarul fogja érezni magát

2013. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. És úgy sem lenne jó hogy pl a ketrece tetejét meg az oldalát (kivéve az elöl lévő oldalát) letakarnám pokróccal?
2013. máj. 11. 08:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy gyenge huzat miatt is megfázhat. Ne nyitsd ki annyira az ablakot. Legfeljebb résnyire. Ha letakarod,akkor meg levegőt nem kapnak. Én csak az ablak alatt tudtam elhelyezni a ketrecet,máshol nem fér el,de éjszaka még bukóra se teszem,hanem a pici szellőzőre,pedig még a redőnyt is lehúzom. Nagyon hamar megfáznak ha megy rájuk a hideg/huzat.
2013. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

így meg fog fázni

és vegyél neki társat, mert így nagyon sz.r neki egyedül

2013. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:) Utolsó válaszoló: Igen, szeretnék neki társat venni de egyenlőre azt javasoltál hogy egyet tartsak még megtanulok velük bánni, hiszen meg ő is fél tőlem meg stb... Meg elég kicsi neki a ketrece 80cm*30 cm ebben nem férne el 2 t.malac. Ezért fogok venni kb 1 hónap múlva másik ketrecet ha ő már meg szokott engem és stb.:)
2013. máj. 11. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem tudod esztére olyan helyre tenni ahol nem éri huzat akkor sztem ha letakarod és nem megy rá közvetlen a hideg akkor nem lesz baja, oké hogy kint 7 fok van de egy ablaktól közel sem hül le ennyire a szoba, nekem nyuszim van és minden este letakarom a ketrecét egy pokróccal csak a wc-je fölött egy sávban hagyom szabadon hogy a pisiszag ne szoruljon be neki, bár én ezt azért csinálom mert így csak 7kor ébreszt fel enniért nem 5kor :)
2013. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem, de egyébként ha nem egyedül van, akkor kevésbé is fél.
2013. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!