Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a kisállatommal...

Mit tegyek a kisállatommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de nagyon el vagyok keseredve. Remélem, valakinek lesz ideje végigolvasni.


A helyzet a következő: van egy szibériai csíkos mókusom, lakásban van tartva.

3,5 éve kaptam 15 èvesen, mikor még nem volt belátásom arra, hogy egy ilyen egzotikus állatka semmikèppen sem házba, ketrecbe való. Borzasztóan fáj látnom, hogy reggelente kedvtelenül fekszik a ketrecében és várja, hátha kijöhet ugrándozni, szaladgálni.. Beleszakad a szivem. Tiltani kéne az ilyen állatok tartását.


A múltat viszont nem tudom visszacsinálni.

Annyit tudok tenni, hogy mindennap kiengedem pár órára, ha törik, ha szakad. Ha elutazunk akkor pedig egy elkerített részen van kint addig.

Ez így jó is lenne, de ebből hatalmas konfliktusok vannak rendszeresen a szüleimmel, még úgy is, hogy csak az “én részemen” (tetőterünk van, ott a szobám és a mókus) van szabad kijárása a mókusnak. Előfordul, hogy hosszú napokig nem is látják őt, amikor a tetőtér felé se néznek. Tehát a mókus egyáltalán nem zavar bele az ő életükbe, ennek ellenére hatalmas harcot kell újra meg újra vívnom velük annak érdekében, hogy rendszeresen kiengedhessem.


Jövőre viszont egyetemista leszek, nagy valószínűséggel egy másik városban. A mókust nem vihetem magammal, itthon viszont egy kínokkal teli, ketrecben töltött élet vár rá, maximum heti egy kiengedéssel. Igazából szinte kizárólag a ketrecében élne. Beszéltem már erről szüleimmel több ízben is és semmi eredményt nem értem el vele.


Ez a mókus csak 3.5 éves, fogságban pedig 6-10 évig élnek. Még hosszú élet vár rá, és nem tudom elviselni a gondolatot, hogy ezt ketrecben töltse.


Szüleimre nem számíthatok ez ügyben.


Mitévő legyek?

Adjam el? Mi a garancia arra, hogy egy ismeretlen gazdi lelkiismeretesen gondozná?

Adjam menhelynek? Szerintem csíkos mókusoknak nincs is..


Arról már ne is beszéljünk, hogy a fentiek ellenére ez egy “családi” mókusnak van kinevezve (pedig rajtam kívül senki még csak felè se néz), és elképzelésem sincsen, hogyan tudnám szüleim engedélyét megkapni az elajándékozására.


Ti mit tennétek a helyemben?

Az érettségi közeledtével egyre jobban kétségbeesek..



2018. nov. 7. 18:57
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ekkora mozgásigényű állat, ha esetleg valaki nem ismeri.

2018. nov. 7. 19:06
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Vannak mókusos csoportok FBn vagy keresd fel az Együtt a Kisállatokért Alapítványt.


Egy egy mókus nagy teret, sok izgalmas felszerelést és társat igényel, lehet ez a baja. De igazából ha nem tarthatod meg, mindegy. Arról győződj meg hogy jó helyre kerüljön

2018. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az Együtt a Kisállatokért Alapítványnak van mókusmentő része. Nagyon lelkiismeretes nő menti őket, mindenképpen vele beszélj. Az EKA facebookon biztosan el tud irányítani hozzá.
2018. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem az alapítványnak, tényleg szinpatikus a nő. Akkor ő garancia lenne arra, hogy megfelelő gazdihoz kerül a mókus?
2018. nov. 7. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
100%. Rossz helyre semmilyen állatot nem ad az alapítvány.
2018. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben. :) Köszönöm szépen a segítséget!


Már csak a szülimmel kell valahogy lerendezni a dolgot..

2018. nov. 7. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapítvány mókus részével még nem volt dolgom de a malacosoknál pl minden 6. jelentkező felel meg gazdinak, a patkányosoknál is nagyon szigorú kitételek vannak amik között szerepel hogy utólag is tájékoztatni kell az egyesületet, szerződés van meg minden.

Szóval nyugodj meg, szerintem az EKA-ra nyugodtan lehet bízni ilyet, inkább ott van náluk az állat hosszú időn át amíg nem lesz meg a tökéletes gazdi.

2018. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Úgy matekoztam ki, hogy elmúltál 18 éves. Ne a szüleidtől kérj engedélyt, hogy a saját állatodat, akivel ők semennyit se foglalkoznak, elajándékozd...


Nőjj fel, közöld velük a tényeket és kész.-> megy a mókus egy jobb gazdihoz/ építetek neki egy pár m2-es kifutót

2018. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hiába múltam el 18 éves, nem ilyen egyszerű a dolog. Nem látod teljesen tisztán a helyzetet.


Mint mondtam, hiába hárul egyedül rám a mókus gondozása, a szüleim az övéjüknek is tekintik. Szeretnek hencegni vele, meg rácsodálkozni pár hetente, hogy "de szép állat is vagy".

Amilyen agresszívak tudnak lenni, simán megpróbálnak majd keresztbe tenni nekem, valamint a későbbiekben bosszút állni rajtam (és gólyaként egy másik városban szülői támogatás nélkül hatalmas nehézségeim lennének), ha nem a beleegyezésükkel fog történni a dolog.


Azt nem tudom, hogyan tudnám a beleegyezésüket megszerezni anélkül, hogy ráfáznék.


Attól még félreértés ne essék: a mókus így is, úgy is jobb helyre fog kerülni, ezt biztosítani fogom. Az meg csak természetes szerintem, hogy azt szeretném, ha én se járnék pórul közben.



Köszönöm szépen a segítségeteket!:)

2018. nov. 8. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Van már fejlemény azóta?:)
2018. nov. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!