Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleménye egy állatvédőne...

Mi a véleménye egy állatvédőnek: önzés, amit szeretnék a kisállatommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim. Ma van PONT 5 éve és 10 hónapja, hogy az enyém, nagyon a szívemhez nőt, hisz már jó régóta nálam van. Teljesen szelíd, és olyan jó visszaemlékezni, hogy milyen nagyokat szaladgált a kertben.:) Viszont szegény megöregedett, lebémult a hátsó két lába, és ahogy elnézem az egyik elülső is. Körülbelül 3 hónapja kezdődött. Először csak az egyik, és utána így tovább..valószínű, hogy a gerince meszesedett el. Látszik rajta, hogy öreg. A bundáján, a szemén.. A kedve viszont nagyon jó, eszik, annyit, hogy csak na. Kirakjuk kis kosárkába, hogy tudjon nézelődni, most, hogy itt a jó idő, kiültetjük a kertbe ( de sajnos sokszor eldűl). Sokkal többet kell vele törődni, fürdetni kell, egy nap többször is megnézni, mi van vele. Nekem ez nem teher, hisz ha ő ennyi időn keresztül örömet tudott nekem okozni, azzal, hogy ő van, ez a min., hogy segítsek rajta hisz bajban van. A szüleim szerint el kellene oltatnunk szegényt, merthogy ez szenvedés neki. Én nem szeretném. Ha szenvedne talán nem enne, és a kedve is rossz lenne. Nem szeretnék ilyen tenni vele. Nagyon hiányozna nekem, és rengeteget sírtam miatta. Vagy ez lenne neki a jobb, ha elaludna végleg? Önzésnek minősül, hogy nem szeretnék vele ilyet tenni? Mit gondol erről egy állatvédő, ő mit tenne a helyemben?
2010. márc. 2. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem altasd. Vannak nekünk is nyulaink, amelyik mozgásképtelen, csúnyán, menthetetlenül sérült, azt nem szoktuk hagyni szenvedni. Kis fájdalom neki, nagyobb nekünk. Viszont az önzés, ha a saját fájdalmad elkerülése érdekében az ő fájdalmát a végsőkig kitolod. A természet ezt alapból megoldaná, bénult nyuszit elkapják a ragadozók, és kész.
2010. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Szomorú a téma, de sajnos ezzel is foglalkozni kell:

[link]

2010. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is van nyuszim és nehéz helyzet.Állatorvos mit mond?Sehogy se lehet rajta segíteni?
2010. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem lehet sajnos..kapott szteroidot szurit is..nem segít:(
2010. márc. 2. 16:12
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
2010. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Én nem altatnám el szerencsétlent, hanem segítenék neki, ameddig csak lehet, mint egy szegény beteg, öreg családtagon.

Mondjuk nálunk minden állat családtag.

2010. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 éves törpe nyuszi még nem őreg!

Nekem is volt törpenyuszim, és ő 7 évig élt, de a végén már nem akart enni, ezért nem koptak rendesen a fogai, és vágatni kellet állatorvossal:(

Az utolsó pár hónap nagyon rosz volt:(

Mindennap az ölembe ültettem, és úgy ettetem, mivel nem akart enni, csak akkor ette meg a kaját, ha a szájába adtam.

Meg elkezdett csomókban kihullani a szőre:(

Én a végsőkig kitartottam melette, de végül 7 évesen elpusztult, szegény.

Kiskorában kaptam a nyuszit, tehát 7 évet volt nálam, ő is imádott a kertben szaladgálni, és otthon a lakásba is:)

Teljesen szobatiszta volt, és semmit nem rágott meg soha.

Nagyon imádtam őt:)

Szerintem ha nem szenved, és látod rajta, hogy boldog akkor ne altasd el!

Még lehet pár szép honapotok együtt!

Bár az én nyuszimnál más probléma volt, ami talán könyebben kiküszöbölhető...

Én mondjuk biztosan nem altatnám el, csak akkor ha látom rajta, hog rosz neki.

Nekem még azóta is nagyon hiányzik a nyuszim:(

2010. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok, a szteroid inekció már a végső esett, akkor tényleg nagy lehet a baj:(((
2010. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Valljuk be, sokszor csak önmagunk megnyugtatása a "csak szenvedne szegény" szöveg. Nehogy magadra vedd! Imádjuk az állatokat, de azt el kell ismerni, hogy nem minden állat rendelkezik fejlett öntudattal. Egy nyuszi nem feltétlenül lesz depresszios attól, hogy lebénul. Ha van időd foglalkozni vele, adj még neki időt. Jön a tavasz, hadd lásson még virágzó fákat. Aztán ha úgy látod nyár végén, hogy rosszabb, elbúcsúztok. Azt figyeld azért, hogy az emésztése rendben legyen. A lebénult állatoknál az szokott gondot okozni, mivel nem tudnak mozogni.
2010. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig ne altattasd el amíg eszik és nem látszik rajta,hogy nagyon szenved.De amikor már fáj neki vagy nem eszik,rossz kedvű és látszik rajta,hogy kínlódik akkor már ne várj tovább.Egy ismerősömnek szívbeteg volt a kutyája,azt mondta,ha már nem tudja az ennivalótól elverni a többi kutyát akkor altattatja el.Szerintem amíg eszik a nyuszi nem szenved.
2010. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!