Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért pisili a falat a nyuszi?

Miért pisili a falat a nyuszi?

Figyelt kérdés

Nőstény nyuszi kb 1 éves.A ketrec körűl mindig barna cseppfoltos minden a fal is.

Miért csinálja ezt?

Úgy olvastam a bakok csinálják ezt.

Ivartalanítást nem ajánlotta az állatorvos,mert azt mondta rengeteg nyuszi hal bele.


2019. jan. 10. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert beteg
2019. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

El kéne vinni a nyuszit orvoshoz, ugyanis bármi baja lehet ha a pisi megváltozik. Valóban a bakokra jellemző a jelolgetés.

Ajánlom neked a Facebookos Törpenyuszisok csoportunkat 12.000 tapasztalt nyuszis taggal, hogy a kérdést oda kéne kiírni és szakszerű választ adnak/adunk neked, de ne itt gyakorin tegyétek fel a nyuszis kérdéseiteket. Fényképezd le ezt és töltsd fel képpel ugynird ki. Pár percen belül választ fogsz kapni.

Ivartalanítás a nőstény nyusziknak azért nagyon ajánlott mert mivel nem szaporodik alvemhesseg alakulhat ki nála ami különféle méhbetegségekhez fog vezetni.

Egzotikus allatorvossal kell elvégeztetni a műtétet és akkor nem lesz baj. Valóban előfordulhat hogy a nyuszi nem kel fel altatás után. Ennek odafigyeletlenseg az oka. A nyuszik súlyát lemerik az orvosok és sulyhoz kapják a dózist. De nőstény nyuszit nagyon ajánlott ivartalanítani, de csakis nyuszis orvossal.ui: egy törpenyuszis

2019. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Válts orvost.
2019. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A dokitól megkéredztem mennyibe kerül az ivartalanítás és mikor tudná megcsinálni és ekkor kezdte el elemezni,hogy nem ajánlja ezért meg ezért.Így nagyon elbátortalanodtam az ivartalanítástól.

Már beszéltem vele a pisilésről és azt mondta biztos ivarzik azért csinálja ezt.

2019. jan. 10. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ivarzásnál előfordul. A dokid egzós orvos? Mert ha nem akkor ne hallgass rá mert nem tudja, hiszen nem nyuszikra szakosodott. Ahogy leírtam azért fontos mert ha utána fészket épít és alvemhesseg lép fel az a nyuszinak is stresszel jár és betegségekről ne is beszéljünk. Hol laksz egyébként ? Más doki a közelben van ?
2019. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert ivaros.

Olyan helyre vidd ivartalaníttatni, ahol nyulakra vannak specializálódva, így a legkisebb a műtét kockázata.

2019. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nógrád megyei vagyok.

Ő a harmadik orvosunk már annyit váltottunk.De megpróbálok keresni másikat.Azt mondja egzos.

2019. jan. 11. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én csak Bp.-n tudnék ajánlani megfelelő, nyulaknál nagy rutinnal rendelkező dokit. :(
2019. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oda sajnos nem tudom elvinni.Mert busszal járok a mostani dokihoz is.
2019. jan. 11. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!