Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisili le a falat a...

Miért pisili le a falat a macskám?

Figyelt kérdés
Páromhoz költöztem, neki is van egy macskája, és én is hoztam az enyémet. Mind a ketten kasztrálva vannak, nagyon jól kijönnek egymással, hatalmasakat játszanak, szaladgálnak, nyalják egymást. Az alom tálcájuk a fürdőben van, az én macskám kristályos almot használ, a páromé kavicsos-homok alapút. Az utóbbi időben viszont észrevettem , hogy az én macskám belemászik a másik macska tálcájába, kapar kettőt, majd szinte teljesen álló testtartással lepisili a falat. Vagy épp amit ér, mosógépet, szőnyeget.. Eddig ilyen soha nem fordult elő, az alomja mindig tiszta, erre figyelek. Nem értem, miért csinálhatja ezt, vagy hogyan tudnék tenni ellene. Múltkor is mikor hazajöttem munkából, rögtön megcsapott a pisiszag, mosógép alá , alomtálca alá, mindenhová be volt folyva.. Mit tehetnék?? Tippek, vélemények? Előre is köszönöm.
2014. márc. 5. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

A macskád a másik macska terratóriumába került, ergó, kijelöli a területét, ez miatt van az, hogy a másik macska tálcájába mászik, lepisili a falat...stb.

Azt, hogy hogyan lehetne leszoktatni róla, sajnos nem tudom.

2014. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
attól hogy kasztrálva lett azzal csak a nemzőképességétől van megfosztva attól még az ösztön a terület foglalás hogy megjelölje a területét még ösztöne hajtsa. mivel mondtad ketten vannak elkezte megjelölni a területét. De ez folyamatos lesz náluk mer ha a másik is a homokba pisil megint nem a macskád ugymond szaga lessz ott igy egymás ellenére fognak vizelni :)
2014. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mi lenne, ha egy közös tálcájuk lenne? Vennék egy nagyobbat, és a kristályos almot tenném bele. A másik macsek nem nagyon használja az én macskám tálcáját, csak a sajátját.
2014. márc. 5. 13:59
 4/7 A kérdező kommentje:
4 hónapja lakunk együtt, azért is furcsállom, mert eddig ilyen nem történt, kb az utóbbi két hétben fordult elő max. 3szor.
2014. márc. 5. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyétek máshová a tálcát, olyan helyre, ahol az sem baj, ha a fenti pozícióban pisil, de az is lehet, hogy ha máshol lesz, nem fogja a falat pisilni. Vagy vegyetek egy zárt alomtálcát, az ajtót igény szerint le lehet venni, az oldalát meg időnként le tudjátok mosni.
2014. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet 5ös! :) a zárt alomtálca jó ötlet lehet, arra a fedeles, kis csapòajtòsra gondolsz ugye? :)
2014. márc. 6. 03:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, arra. Abból nem tud kipisilni. :)
2014. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!