Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő kell egy vadászgöré...

Mennyi idő kell egy vadászgörénynek, hogy hozzászokjon a gazdihoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden göri más, de a tiéteknek kb mennyi idő kellett?

2019. jan. 11. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ honnan szerzed be. Ha szaporítótól veszel egy olyan állatot amivel nem foglalkoztak, akkor azzal sok időbe telik míg összeszoktok. Ha tenyésztőtől hozol egy kezes kis görényt, akkor nála könnyebb lesz a dolgod. Ugyanez van ha mentősöktől fogadsz örökbe egyet. Ha az előző gazdája sokat foglalkozott a görénnyel, és kezes akkor a másik gazdit is hamar elfogadja. Idősebb görényeknél lehet az, hogy már nehezen állnak hozzá a változásokhoz, így ha görényt szeretnél akkor érdemes kölyköt vagy egy pár éves felnőttet magadhoz venni.

Nálam első görény szaporítós kölyök volt, megszenvedtem vele, és az eredménye az lett, hogy csak engem fogad el, másokat csipked. Második görcim tenyésztőtől van, ő sokkal hamarabb megszokott, igaz egy örök kis hebrencs, talán most idősebb korára érzem azt hogy benőtt a feje lágya és végre figyel is arra ha esetleg rászólok. A harmadik görényemet egy előző gazditól fogadtam örökbe mert nem volt rá ideje. Ő eleve idősebb volt már, viszont első naptól kezdve megvolt az összhang.

2019. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt foglalkozva vele előtte, kis állat kereskedésből vettük. Itt a környékén nem igazán tenyésztenek, vagy csak én nem tudok róla, pedig sokat keresgéltem. A lényeg az, hogy ide oda pisil meg kakil, harap kezet, lábat. Van hogy eszik egy csomót és van hogy ugyanazt a kaját kiboritja és nem kell neki. Gondolom ez normális mert kb 1 hete van nálunk és nem sikerült még "össze barátkoznunk". Csak kíváncsi vagyok, h mire számíthatok :)
2019. jan. 11. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Átérzem, én állatkereskedésből mentettem. Tudom, hogy nem szabad onnan elhozni mentés szándékkal se, de valaki nyomorék szaporította a nőstényt hogy ne tüzeljen túl, a kölykök nem kellettek neki és beadta őket 4-5 hetesen a kereskedésbe...ott meg alutasakost adtak neki és egyedül volt egy ketrecben. Nem bírtam ki, hazahoztam. Szerencsére nem volt vad, az, hogy harapdálja a kezet (gyengéden, nem a vérmes harapásra gondolok) az természetes a kölyköknél, ő még most is csinálja hogy a szájába veszi gyengéden, mert így játszik, olyan mint egy kölyök kutya. :) Az enyémnek most már szokása az is hogy halmolja a kaját, tehát kiveszi a tányérból és elviszi eldugni. Hetek, akár hónapok kellhetnek bizonyos göriknek a feloldódáshoz, de ha kölyök akkor nem rossz a helyzet. :)
2019. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!