Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetnék be a törpehörcsög...

David212 kérdése:

Mit tehetnék be a törpehörcsögöknek amit rághatnak?

Figyelt kérdés
Mindig a ketrecet rágják és ezért nem tudok egy szobában aludni velük. Van nekik egy piros "gipszféle" amit kisállatboltban vettem, de nem rágják.

2019. jan. 15. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
faág, csont, agancsdarab, szépiacsont,
2019. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gipszféle semmire sem jó. A bolti fogkoptatók közül mind gagyi, mert túl puhák. Nem is kopik tőlük a fog. A legjobb fogkoptató a fa és a széna. Legyen neki sok fa felszerelése, a petnet.hu oldalon például szinte az összes S-es méretű Trixie natural living márkájú fa házikó jó törpének. Illetve legyen az egyik sarokban egy marék széna a minimum 10 cm vastag forgács tetején. Illetve egy megfelelő magkeverék is tökéletesen koptatja a fogat. Megfelelő magkeverék alatt az alábbi márkákat értem:

Real Nature

Bunny Expert

Multifit

JR Farm Farm Food

Vitakraft

Azt ugye tudod, hogy tilos őket együtt tartani? Ha együtt vannak, vedd külön őket. A kis méretű ketrec vagy az ingerszegény berendezés is okozhat rácsrágást. Törpehörcsögnek minimum 60*50 cm alapterületű hely kell (tehát minimum 3000 cm2). Fejenként, hiszen külön kell lenniük. És fontos, hogy sok fa felszerelésük legyen. Küldök üzenetben egy weboldalt, az az egyetlen jó hörcsögös oldal. Ott minden érthetően le van írva. Illetve Facebookon érdemes lenne csatlakozni a kb 1600 fős Hörcsög imádók csoportba. Ott is sok segítséget fogsz kapni.

2019. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Már egy ideje nincsenek hörcsögeim, de volt jó pár, a faágakat mindegyik imádta.
2019. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Barkàcsboltokban is tudsz venni fenyőből készült fa elemeket párszáz forintért, amiket csak méretre kell vágni és mehet be a ketrecbe.

Bár nekem rossz tapasztalatom, hogy a rácsot jobban szeretik rágni, akik egyszer már rá szoktak, mert gyorsabban koptat. De lehet csak az én hörcsögöm lusta hozzá 🤷🏻‍♀️

2019. jan. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!