Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Húsnyulat lehet háziállatként...

Húsnyulat lehet háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

Harap? Mekkora ketrec kell neki? Zajokra (porszívó) mennyire érzékeny? Egyedül tartható vagy csak párban?

Egy ismerősöm nyulakat tenyészt levágásra. Legalább egyet szeretnék megmenteni közülük, különben levágják őket!



2019. márc. 1. 11:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Ja, csak éppen a háztájon tartott állatok nem egy akkora ketrecben élik le az életüket, amiben meg sem tudnak fordulni, a saját ürülékükben fetrengve.
2019. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Már vagy 5x próbáltam elküldeni, de nem engedte...


Szóval... :D


Természetesen lehet, ugyanúgy lehet tartani, mint törpenyulat, csak nem 1 kilós szeretetgombócod lesz, hanem 4-5 kilós. Nekem is van egy vágás elől elhozott nyulam, ismerősömnek is szintén, tökéletes házi kedvencek. :)


Nem harapnak, nagyon barátságosak. Az én nyulaim pl nagyon örülnek nekem mindig, olyankor ugrálnak örömükben, jönnek oda, követelik a simogatást, tartják a fejüket, kocogtatják a fogukat (kvázi mint a macskáknál a dorombolás).

Nagyon okosak is, egyedi személyiséggel rendelkeznek, csupaszív lények. Én nem tartom őket ketrecben, elvégre azért vannak nálam, hogy boldog és teljes életet élhessenek, és nagy a mozgásigényük, kíváncsi természetűek. Először csak egy nyuszim volt, neki volt egy százas beltéri ketrece és egy 2,5x3 méteres kifutója, de kinőtte, és örökbe fogadtam mellé egy másik nyuszkót a Nyúlmentéstől, akkor lett kialakítva a végleges helyük. Nálam kinti nyuszik, egy melléképületben van szobájuk, illetve nappal szabad kijárásuk van a külön nekik elkerített részen az udvarban, ami elég nagy terület, szabadon áshatnak, rohanhatnak, legelészhetnek. Éjjelre persze becsukom őket a szobába, ők meg már automatikusan tudják, hogy ha sötétedéskor megyek ki hozzájuk, akkor spuri van befelé és vacsiosztás. Nyuszi WC-be végzik a dolgukat, és nagyon tiszta állatok. Egyedül a vedlés miatt nem akartam, hogy a házban legyenek, így is rengeteg szőrt söprök náluk össze hetente.

Ismerősömnél házban vannak szabadon, kanapéra, ágyra is felmennek, soha nincsenek bezárva. :)


Prédaállatok lévén összerezzennek, megijednek, iszkolnak egy-egy nagyobb zaj hallatán, de mg tudják szokni. Nálam is először féltek a kutyaugatástól, vagy ahogy apán dolgozott a műhelyében, de ma már nem veszik figyelembe. Persze váratlan, új zaj hallatán kirohannának a világból.


Párban érdemes tartani őket, mert nagyon szociális lények, igénylik a fajtársat. De nem mindegy a párosítás. Akkor a legkönnyebb velük, ha mindketten ivartalanok nemtől függetlenül. Legjobban ellenkező neműek jönnek ki egymással, de ha kiskoruktól együtt vannak, akkor azonos neműek is megvannak. Ha ivartalanok. Ivarosan össze fognak veszni, sérülést okoznak egymásnak, ivaros nőstények pedig álvemhesek lehetnek, ami egyenes út a méhgyulladáshoz (sajnos tapasztalat, kis híján elvérzett szegényem).

2019. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Platypus ***** válasza:
85%
A húsnyúl is nyúl - viselkedésében nem különbözik egy törpenyúltól. Azonban van két komoly gond az elképzeléseddel. Az egyik, hogy a nyulak életében kritikus időszak a korai kölyökkor. Ha ekkor nem volt pozitív tapasztalatuk az emberrel akkor nagyon nehéz lesz megszelídíteni őket. Mivel első nyulad lenne, lehet, hogy egyáltalán nem is sikerülne tapasztalatlanul. A másik, hogy egy húsnyúl ugye nagy - hatalmas ketrec kell neki, hogy hobbiállathoz méltón tudd tartani. Plusz nagy állat sokat ürít, extra sok takarítás kell. A nyúl elég büdös ha nem takarítod heti többször. Nem jó, ha csak azért akarsz nyulat, mert sajnálod. Csak akkor vállald be, ha őszintén, önmagáért a nyúltartás öröméért szeretnéd.
2019. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11-es! Van valós tapasztalatod is vagy csak úgy mondod a magadért? Szerinted a háztáju nyulat mekkora ketrecben tartják? Meg a háztáji hízómarhát pl mennyit engedik ki szerinted legelészni? Ne legyél már ekkora naiv.... Egyedül a háztáji baromfitartás humánusabb nagyüzemi megfelelőjével összehasonlítva.
2019. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor visszadobnám a labdát ugyanezzel a kérdéssel, ha már nem fejezted ki, hogy mivel is van bajod.
2019. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!