Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Legjobb tengerimalac táp?

Legjobb tengerimalac táp?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most így fejből nem jut eszembe a neve, mert nincs tengerimalacom, de régebben sokat lógtam a Magyar Tengerimalac Védő Egyesület weboldalán és ott volt róla szó. Nézd meg ott. Vagy esetleg Facebookon valami tengerimalacos csoportba lépj be. Biztos ott is sokat beszélnek erről.
2019. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Néztem a malacvédő oldalon, de kicsit összezavarodtam, mivel ott azt írják, hogy a Versele-Laga 3 féle tápját adják: complett, nature és pro. Viszont a hörcsögöknek ezeket a márkákat nem ajánlják a legjobban. Lehet ekkora különbség egy márkán belül a fajtákban, vagy vmi nem stimmel?
2019. márc. 6. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet ekkora különbség márkán belül. Most mondok egy példát: gondolj bele, mondjuk a NIKE nagyon jó cipőket gyárt, de annál sz@r@bb kenyérpirítókat gyártana. Jó ez egy kicsit szembetűnőbb különbség. Teljesen más az összetétele a tengerimalac és a hörcsög tápnak.
2019. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Versele Laga Cavia Complete. Hörcsög tápban tényleg rosszak. Malacoknak is árulnak többféle tápot (Crispy, Nature), amik rosszabb minőségűnek számítanak, de a Complete minden hozzáértő szerint a legjobb, amit vehetsz. Hasonlóan jó a Fressnapf saját márkás Real Nature tengerimalac tápja, vagy a Trovet, de ezt csak nagy kiszerelésben, drágábban lehet beszerezni.
2019. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a versele complett az ilyen granulátumos, egyféle szemek. vagyis rudak. azt a malacka nem tudja kiválogatni. ez jó. viszont biztosan benne van minden ami kell? mert sok helyen meg azt olvasom, hogy a pelletes tápok nem jók, hanem a magkeverék kell, abba vegyesen van mindenféle tápanyag, sokféle maggal.
2019. márc. 7. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Magkeverék tengerimalacnak?! Ezt komolyan gondolod?! Az az egyik alapelve a tengerimalactartásnak, hogy malacnak TILOS MAGOT ADNI. A malac FŰEVŐ, azaz leginkább széna kell neki, kiegészítésnek táp. A pelletált táp a legjobb, mert nem válogat a malac, így mindent megeszik belőle, ami kell neki. Igen, azokban, a jó minőségű tápokban, amelyeket a Magyar Tengerimalac Védő Egyesület is leírt, minden megvan, ami kell.
2019. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Malac nem rágcsáló, tehát nem eszik magokat. Nagyon káros nekik. Fűevő állatok. Tényleg a lehető legjobb táő a Versele Laga Complete tápja.

És igen elég nagy eltérések vannak márkán belül. Pl. a nyusziknak is gyártanak magos illetve granulátumos tápot is egyaránt. Az egyik tökéletes a másik meg nem nyuszinak való. (én nyuszis vagyok) Tehát egy márkán belül óriási eltérések vannak. Ezért fontos hogy pontosan melyiket is veszed.

2019. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2019. márc. 8. 11:38
 9/9 anonim válasza:
Versele laga cavia complett mikor volt malacom ezt ajanlotta az összes állatorvos:)
2019. márc. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!