Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet a nyúlnak trükkök...

Hogyan lehet a nyúlnak trükköket tanítani?

Figyelt kérdés
Jövő héten kapok egy 6 hetes kisnyulat. A neten láttam ahogy a nyúl megcsinálja az olyan trükköket amit a kutyák szoktak. Ez nekem nagyon tetszett,és nagyon szeretném őt is megtanítani ilyen trükkökre. Csak nem tudom hogy álljak neki :( Hallottam hogy Klikkerrel kell. Azt hogyan kell használni? Az a nyúlnak jó?

#trükk #Logófülű törpenyúl
2019. máj. 12. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik nyúl fogékony. Van amelyiket egyáltalán nem lehet rendesen megtanítani a trükkökre.

Rengeteg idő kell nekik mire megtanulják. Egy kutya pár perc alatt tudja mit szeretnél tőle de egy nyúl akár napokig is tanulhatja a nagyon egyszerű trükköket is.


6 hetesen ne hozd el. Még az anyjával kell lennie 2 hétig.


A klikkert nem mindegyik nyuszi birja. Az enyém fél a hangjától. Meghallja és elszalad, dobbant.


Lépj be a Törpenyuszisok csoportba facebookon ott tudsz érdeklődni mindennel kapcsokatban. pl. helyes etetés, hosszú élet titka, rendes nyulakra specializálódott orvos, szobatisztaság stb stb.

2019. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is: 6 hetesen nem szabad hazavinni! Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de nagyon fontos, mert rengeteg problémát okozhat. Egészségesügyileg borzasztó kockázatos. Az ennyire fiatalon leválasztott és idegen környezetbe kerülő nyuszik sokkal könnyebben elpusztulnak, vagy megbetegszenek. És viselkedési probélmákat is okozhat, ha nem hagyják az anyja mellett, nyugodtan felnőni. Pl. később sokkal nagyobb eséllyel lesz felénk vagy agresszív.


Pont ez az oka, hogy a rendes, megbízható tenyésztők nem adják el a nyuszikat legalább 8 hetes korukig. Aki ilyen fiatalon gazdihoz adja, az nem a nyuszi érdekeit nézi, csak pénzt akar szerezni belőle, tehát valószínűleg máshogy is spórol rajtuk. Pl. nem figyel, hogy egészséges szülőket pároztasson, nem adatja be az oltásokat, nem foglalkozik velük, rosszabb körülmények között tartja a szülőket, rossz minőségű ételt ad nekik, stb. Így sokkal nagyobb az esélye, hogy beteges, problémás, félősebb nyuszit veszel, mintha megbízható tenyésztőtől vennéd. A nyulak egyébként is nagyon fogékonyak a betegségekre, nem kell még ezzel is fokozni.

Bármennyire is sajnálod a nyuszit, ha ilyen embertől veszed meg, újakat fog szaporítani helyette. Inkább egy megbízható tenyésztőt támogass, és te is jobban jársz egy egészséges, rendes helyen nevelt nyuszival.



A tanításról: a nyuszi egyéniségétől függ, hogy mennyire könnyű tanítani. Egyesek szívesen elvégzik a feladatokat, de olyanok is vannak, akik egyáltalán nem hajlandók. Az általános szabályok ugyanazok, mint a kutyáknál: minden apró sikert jutalmazz, és ha valami már biztosan megy, akkor várj el egyre többet. Egyszerre rövid ideig és kevés feladatot taníts neki. Ha túl bonyolult vagy hosszú a tanulás, megunja és máskor sem lesz kedve hozzá. A neten rengeteg oktató videót találsz, amiben megmutatják, hogya tanítsd az állatot. Nézhetsz akár kutyás videókat is, de legyél türelmesebb, mert a nyuszi lassabban tanul. Az alapok viszont hasonlóak.


A különbség, hogy a nyuszi zsákmányállat, ezért sokkal félősebb. Lassabban alakul ki a bizalom, és sokkal törékenyebb, mint egy kutyánál. Ezért csak akkor kezdd el tanítani, ha már bízik benned, nem fél, és gond nélkül odamegy hozzád. Mindig nyugodt környezetben gyakoroljatok. Soha ne ijeszd meg és ne büntesd. A kutyát sem szabad, de a nyuszi még érzékenyebb erre! Ha egyszerű feladatokkal kezdesz, amiben sikere van, akkor valószínűleg élvezni fogja.


Sok sikert, és kérlek gondold át mégegyszer, hogy honnan veszel nyuszit, mert 8-10 évre választasz magadnak társat.

2019. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi segítséget❤️

Azt nem tudtam hogy 6 hetesen nem lehet elhozni a nyulat. Elég megbízható tenyésztőnek tűnt. Most az a problémám hogy már le van szervezve minden a tenyesztővel. Mar nem tudok visszatáncolni...

Nagyon remélem hogy vmit félreértettem és nem 6 hetes a nyuszi...

2019. máj. 15. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a tenyészet neve?

(Bocsi a kérdésért) De mennyibe kerül a nyuszi?


Sajnos ha ilyen fiatalon elhozod problémáid lehetnek majd vele illetve el is pusztulhat.

2019. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!