Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a babanyuszim?

Miért halt meg a babanyuszim?

Figyelt kérdés

4 volt, 10 naposak, köztük egy fele akkora, mindig elmászott. Állatorvos adott egy készítményt, amivel napi 1x kell őket mellétáplálni, hátha nem szopiznak.

Az elmászott most is el volt mászva, vissza akartam tenni a fészekbe, de hideg volt.

Kivettem, hogy a kezembe megmelegszik majd. 4 perc múlva befeszült, hirtelen lila lett mindene, fél percig meg volt halva, majd ismét eózsaszín lett, és magához tért.

Gyorsan adtam neki abból a hozzátáplálós cuccból, szobahőmérsékletű. Megette a napi adagja méretét (reggel megette a napit már, ez este történt), majd megtöröltem a kis száját, fordult jobbra-balra, és kiment belőle az élet, fél perc alatt sötétlila lett a kis rózsaszín testéből.

Megmutattam az anya nyuszinak, odatettem neki, nyalta kb fél órát, aztán elvettem onnan.

Lógott a bőr rajta, annyival kisebb volt, viszont füle, bundája szépen fejlődött.

Szerintetek miért halt meg?


2019. jún. 5. 02:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van egy csípés szerű pötty az arcán. Szunyog? A szülők be vannak oltva. Többinek nincs, bennt laknak a házunkban.
2019. jún. 5. 02:15
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj hogy fogalmad sincs az állat nevelés, gondozásról.

Nem szabad őket fogdosni még mert az anyja utána lehet eldobja az idegen szag miatt.

Olyan hely kell neki amiből nem tud elmászni, csak a anya.

Ez kb csak 10 centi magas és nem tud kijönni a pici nyuszi.

A szag miatt ezt is nem szoptatta az anyja, így éhes pusztult.

Meg kellene tanulni a gondozást, van a neten .

[link]

De még van több.

2019. jún. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezért sem kellene szaporítani. Vidd el boncoltatni egy egzotikus állatokhoz értő orvoshoz, ha ennyire érdekel a halál oka.
2019. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem szaporítom. 4 éves az anyuka és az apuka, ez az első születés.

Az állatorvos azt mondta, hogy a fészkük rendben volt.

Van itt olyan, aki ek van tapasztalata, esetleg volt a picijei közt egy jóval kisebb?

2019. jún. 5. 10:59
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Nekem van tapasztalatom, de mind szépen nevelkedett.
2019. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most érkeztem meg az állatorvostól.

Azt mondta, sokkal kisebb volt az agyalapi mirigye, valószínűleg a kisebb placenta miatt. Odabent a testvérei elnyomták valószínűleg még pluszba ezáltal.

Természetes szelekció, ha őnála történt volna és próbálta volna életben tartani, akkor egy korán elhulló, beteges állat lett volna maximum.

Azt mondta, ilyen számnál 1-2 belefér, az erőseket kell erősíteni tovább.

2019. jún. 5. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg peanut volt a pici.

De egyébként épp ez a szaporítás. Tudatlanul, felkészületlenül gyártasz kicsiket, túlkoros szülőkkel. Jó, hogy nem puszrult bele az anya! Ilyenkor ugyanis már rég becsontosodik ammyira a medencéje, hogy veszélyes lesz a fialás

2019. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Direkt vártunk eddig, állatorvos mondta, hogy nagyon fiatalon nem a legjobb. Egyáltalán nem idősek.

Mi az, hogy peanut? Mogyoró? Színre, vagy mi? Színre nem az volt, de ezt nem értem.

Utódok miatt lettek babák, mit erölködsz azon, hogy szapprítva vannak? Nem lesznek elvihetőek, így érted egyáltalán?

2019. jún. 5. 13:50
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha te párzol, hogy legyen belőled az utókor számára utódod, akkor azt úgy hívjuk, hogy hozzáértés nélkül tenyészted magadat? Ha 40 évesen, akkor pedig öregek a csontjaid? Bolond vagy, ember? Köze nincs annak, amit írsz az állatorvos szavához.

Hiteles forrásmegjelöléssel támaszd alá! Nem is ismersz, itt éled ki magadat.

2019. jún. 5. 13:57
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos két törpe gén (törpe-törpe) öröklése mindig halálos. Őket hívjuk peanutnak, már annyira lekorlátozza a hormontermelődést, hogy fejletlen lesz a pici, pár nap alatt elpusztul. Sem emésztőrendszere, sem agya nem tud fejlődni rendesen. Tehát mint a táblázatban is látszik erre 25 % az esély.


Általában 1-3 napig élnek, de előfordul 2-3 hét is.


Nem a színe peanut...te nagyon okos... Dupla törpe gént örököl, emiatt életképtelen lesz.

Ugyanez van az embereknél is,csak ott dupla dominanciának hívják.

Ha két törpe növésű ember a törpeség gént örökli, a gyerek életképtelen lesz.

Még mindig gőzöd sincs a nyulakról, csak ész nélkül szaporítasz

2019. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!