Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a babanyuszim?

Miért halt meg a babanyuszim?

Figyelt kérdés

4 volt, 10 naposak, köztük egy fele akkora, mindig elmászott. Állatorvos adott egy készítményt, amivel napi 1x kell őket mellétáplálni, hátha nem szopiznak.

Az elmászott most is el volt mászva, vissza akartam tenni a fészekbe, de hideg volt.

Kivettem, hogy a kezembe megmelegszik majd. 4 perc múlva befeszült, hirtelen lila lett mindene, fél percig meg volt halva, majd ismét eózsaszín lett, és magához tért.

Gyorsan adtam neki abból a hozzátáplálós cuccból, szobahőmérsékletű. Megette a napi adagja méretét (reggel megette a napit már, ez este történt), majd megtöröltem a kis száját, fordult jobbra-balra, és kiment belőle az élet, fél perc alatt sötétlila lett a kis rózsaszín testéből.

Megmutattam az anya nyuszinak, odatettem neki, nyalta kb fél órát, aztán elvettem onnan.

Lógott a bőr rajta, annyival kisebb volt, viszont füle, bundája szépen fejlődött.

Szerintetek miért halt meg?


2019. jún. 5. 02:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
39%
*örökíti
2019. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
88%

A gond az hogy az állat orvosotok nem jó. Orvos csere szükséges.

Nem kell hozzá táplálni. Mi az hogy hátha nem eteti? Még egy laikus is észreveszi ha a nyuszi mama nem eteti a kicsiket. Ha éhesek akkor vékonyak és szottyadtak. Ha megvan telve a poci akkor szép nagy és kerek rózsaszín a pocakjuk.

És igen az egy peanut baba volt és ezt egy nyuszihoz értő dokinak tudnia kellene de ezek szerint nem ért hozzájuk.

Másrészt életveszélyes hogy 4 évesen szűlt. A tenyésztők is nagyon max 2 éves korig megejtik az első szülést. Mert becsontosodik a medencéjük és nagyon nehezen jönnek ki a kicsik vagy beragadnak.

Igaza volt a dokinak abban hogy nem szabad túl korán. Az ideális 1 és 2 év között van de a 4 év az rengeteg. És nagyon nagyon veszélyes.

Keress egy egzotikus állatorvost mert a leírtak alapján nem ért a nyuszikhoz.


Most jelenleg 5 nyuszid van, ha ugye megtartod a kicsiket. Mindet külön egyesével szeretnéd tartani? Együtt sokkal boldogabbak. Viszont ahhoz mindegyiket ivartalanítani kellene.

Sokkal több ideig élnek ivartalanul és nem lesznek ivarszervi gondjaik ami az anya nyuszkódnál már 80%-kal esélyes hogy hogy daganatos lesz vagy már az.

Sok nyuszi pusztul el ebben a betegségben. Sajnos nagyon gyakori jelenség. Konkrétan elvéreznek és hiába rohansz orvoshoz már nem tudnak segíteni.

Jól gondold át és ne szaporíts.


És nem csak az a szaporító aki oda adja valakinek az állatait. Hanem alapvetően azt jelenti a szaporító, hogy tudás nélkül állatokat pároztat. És nagyon rossz példát hoztál fel az emberekkel kapcsolatban. Mi nem vagyunk kitenyésztve. Viszont ezek a nyuszik kivannak tenyésztve és fontos hogy melyiket melyikkel lehet összerakni hogy ne legyenek életképtelen babák ami nálad is előfordult.

2019. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!