Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a nyuszimnak...

Mit tegyek ha a nyuszimnak nagyon melege van?

Figyelt kérdés
Nyuszim az egész szobában szabadon mozoghat, van 4 db járólap is letéve a földre, egyébként szőnyeg és parketta van, sötétítőt is behúztam mikor reggel eljöttünk dolgozni. Egy órával ezelőtt ért haza a párom, és azt mondta h 29 fok van a szobában. Reggel a járólapra még két db jégakkus tasakos is leraktam zokniba belebújtatva, de azt mindig eltolja. Ilyenkor még aludni szokott a nyuszi az ágyon, most is alszik még, nincs semmi baja, de nagyon aggódok érte mert holnap állítólag még melegebb lesz. Mit tehetek még ezen kívül? Emeletes házban lakunk, de nem panelban, szóval valamivel hűvösebb a téglaház, de nem megoldás hogy amíg dolgozunk nyitva hagyjunk bármilyen ablakot is. Amikor haza megyünk egyből bekapcsoljuk a ventilátort, persze nem a nyuszira irányítva. Van valakinek még valamilyen ötlete? Előre is köszönöm.

#törpenyúl #nyúlnak meleg van #nyulat lehűteni
2019. jún. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ventillátor?

Fürdetés?

Hidegebb hely?

2019. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ventilátort bekapcsoljuk amíg itthon vagyunk, fülét is benedvesítettem már többször is. Amíg dolgozunk addig csak ennyit tudok hogy besötétítek ne süssön be a nap, meg a jégakkus tasakok, a járólap, ezek. Csak az a baj hogy ha dolgozunk ventilátort nem tudunk bekapcsolni, egyébként mindent megteszek ahogy már fentebb írtam is.
2019. jún. 12. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
A ventillátort semmiképp se felé irányítsd, a huzatot nem bírják. Ha látod hogy piheg, nem érzi jól magát, adhatsz neki pl jégbe fagyasztott répát, almát, azzal hűtheti magát és szórakoztatja is.
2019. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, persze a ventilátorral vigyázunk.
2019. jún. 12. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugton kell hagyni,és víz legyen neki.
2019. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Víz mindig van előtte. Sokszor iszik is ebben a melegben. Érdekes a simogatást most nem is igényli annyira, úgyhogy én sem erőltetem.
2019. jún. 12. 22:36
 7/7 anonim válasza:

Ventilátort ne fordítsd rá, mert 40fokban is megfázhat huzatban, fürdetés azért nem jó, mert könnyen megfulladhatnak, hogyha az orrukba jut víz és szintén meh is fázhatnak.

Folyamatos víz, napi többször cserélve, mindig hűvösen, hűtőhideg zöldség-gyümik. A fülén adja le a hőt, ezért, hoygha a füle forró, akkor nedves törölközővel vagy ronggyal azt vizezd be. Illetve rakhatsz be neki egy csempe lapot, amire ráfeküdve hűsölhet. 1-2percre hűtőbe is rakhatod, de anélkül is hűvösebb lesz, mint a környezete.

2019. jún. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!