Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam ma reggel óta gubbasz...

A nyulam ma reggel óta gubbaszt. Nem reagál semmire. Adtam neki szénát is, de azt se fogadta el. Csak fekszik. Valakinek egy ötlet, hogy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Pedig ilyenkor már rég ébren szokott lenno, és ugrálni.. Nagyon félek, hogy valami baja van. Semmi olyat nem adtam neki. Szénát, füvet szokott enni. Most csak fekszik, vagy éppen gubbaszt összehúzódva. (Húsvétra kaptam a nyulat egyébként)

2019. júl. 3. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is Volt ilyen a törpe nyuszimmal. Aztan eltelt 2-3 nap es ujra evett es aktiv Volt. En az idöjarasnak tudtam be, akkor is nyar Volt es egyik nap 40 fok, masnap meg 25. Megviseli öket...
2019. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két órát esetleg még várhatsz, hátha jobban lesz (de nem valószínű), közben nézz utána, hol van a közelben egzotikus állatokhoz értő orvos, legjobb volna egy olyanhoz. Végszükség esetén egy jobban felszerelt állatorvosi rendelő is jobb a semminél. Ha nem javul, dokihoz kell vinni, még ma, lehetőleg minél hamarabb.


Lehet, hogy a frontok viselik meg, lehet, hogy a meleg, esetleg vedlik, nem tudom, de fájdalmai vannak, valószínűleg leállt az emésztése. Magától nem lesz jobban.

2019. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi a kérdés? El kéne vinni állatorvoshoz azonnal! A nyulak zsákmányàllatok, nagyon jól elrejtik ha betegek. Ha már szemmel látható a baj, akkor azonnal orvos
2019. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Orvos! Ha a nyúl gubbaszt akkor már nagy a baj és hamar menthetetlen lesz az állat. Volt neki vize? Ivott eleget?
2019. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvooooooos!!!!!! Vidd el dokihoz, mert meghalhat perceken belül!
2019. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Sajnos meghalt.. Nem voltam itthon, a testvérem vigyázott rá. Valószínűleg a nagy meleg miatt lehetett rosszul.. Tegnap este nem hűlt le a levegő, lehet azért.
2019. júl. 3. 16:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen többé nyulad. De ha véletlenül mégis, előbb tájékozódj már róluk! A nyulak marha érzékenyek, és kb bármitől elpusztulnak! Stressztől, fájdalomtól, rossz kajától. Zsákmányállatok, ezért elrejtik, hogy betegek. Ha látható jele van annak, hogy nincs jól, AZONNAL egzotikus orvoshoz kell vinni, mert pár órán belül elpusztulhat! Élő példa! Nem netre kell írogatni, hanem telefonálni az orvosnak, ülni be a kocsiba és rohanni! Tök mindegy, hogy éppen mit csinálsz! Mi a vasárnapi ebédet hagytuk félbe vendégvárás előtt és fújtunk le mindent, mert a nyúlnak leálltak a belei.
2019. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan okold a meleget, a lelkiismeretednek jobb lesz, mintha beismered, hogy miattad halt meg. Tegnap reggel ha a kérdés kiíràsa helyett elviszed dokihoz, lehet még mindig élne. Miután megtagadtad tőle a segítséget, szerintem kijelenthetjük, hogy ne tarts többet állatot.

A nyúl nem viccel, ha látszik rajta, hogy bármi baja van és esetleg nem eszik, akkor csak órai vannak hátra, ha nem kap segítséget. Szóval grat. De hidd csak azt, hogy a meleg volt

2019. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# vagyok, de jelzem, hogy írtuk is, hogy vidd el azonnal.. Máshogy működnek mint a kutyák, macskák.
2019. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!