Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy ne rágja...

Mit csináljak, hogy ne rágja a nyúlam a ketrecet?

Figyelt kérdés
Van bent neki külön fogkoptató is és nagyon sokat van szabadon. Tudom, hogy ez természetükkel jön, de hosszabb ideig nem csak idegesítő hanem a ketrec is megy szét.

2019. júl. 6. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Mi lenne, ha nem tartanàd ketrecben? Akkora mozgasigenye van, mint egy macskànak, természetes, hogy nem tűri, ha be van zárva fél négyzetméterre.
2019. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, egész nap kint volt csak éjjel zártuk be nehogy kárt tegyen magában, mégis éjjel rázta a ketrecet. Megoldás nem született.
2019. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elrágja a kábeleket.

Én is így jártam kiengedtem, és reggelre elrágta az utp kábeleket és nem ment egyik szobában sem a set-topbox. (Nem volt tv adás)

2019. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Első akkor hol a francba tartsa? A házban felügyelet nélkül nem lehet szabadon hagyni egész napra,mert valahova beszorul,valamit megrág amit nem kéne stb. és esetlegesen megdöglik mire a gazda hazaér.


Kertben nem tarthatja még bekerítve se,egy elég elszánt és éhes ragadozó be tud jutni bármilyen ketrecbe csak idő kérdése. (tapasztalat. 2 nyulunkat rágta ki valami egy fa ketrecből egy éjszaka alatt,nem is tudjuk mi volt)

2019. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván nyúlbiztossà kell tenni azokat a szobákat, amikben kiengeded. [link]

Ketrec helyett valami ilyesmit lehetne csinálni. Sokkal nagyobb az alap területe mint egy ketrecnek, több lehetősége lenne a mozgásra és a játékra..

2019. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Civilizált országokban ilyen benti elkerített részen tartják. Csak nálunk divat a 100-as ketrecbe bevàgni, aztán csodálkozni, hogy miért rázza és rágja.. Legalább heti 1 ilyen kérdés van..
2019. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

#3-as vagyok.

Vagy a 220V-os kábelt rágja el, és a nyuszinak kampec:(

2019. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 ez szép és jó, de Magyarországon sokszor még a gyerekeknek sincs külön szibájuk nem hogy a nyúlaknak... ez nem a civilizáltságon múlik, hanem azon hogy kinek mire futja.
2019. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kötelező állatot tartani. 🤷‍♀️

Én sem tartottam nyulat, amíg egy 20nm-es albiban éltem. Mikor sikerült feljebb lépnem és nagyobb helyre költöznöm, akkor vettem 2 nyulat.

Igenis megérdemlik a mozgásteret, nem a pici 100-as ketreceket..

2019. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fogkoptató követ vedd ki. Káros. Vesebetegséget okoz mert meszet tartalmaz nagy részben.


Unatkozik, vegyél neki kifutót, bújókákat, társat és akkor csökken a ketrec rágás. De ha éhes vagy bármi baja van akkor is rágni fogja.

2019. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!