Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfozók! Ti miben fagyasztját...

Barfozók! Ti miben fagyasztjátok a napi adagokat?

Figyelt kérdés

Eleinte sima műanyagzacskót használtam, azután kidobtam, de borzasztó, az mennyi műanyagszemét, még ha szelektíven gyűjtöm is. (Nálunk napi négy zacskó, a macskákét külön fagyasztom, így reggel kettő, este kettő, nyilván az már egy lépés lehet, ha az összes állatét egybe teszem). Egy ideje vettem vastagabb, cipzárszerűen záródó zacsit, amit alaposan kimosok, és újra felhasználom. Most kb egy hónaposak, de már kezdenek nem túl guszták lenni, tiszták, de elhasználtak, és azért kérdés, hogy biztosan elég alaposan ki tudom-e tisztítani őket (forró víz, mosogatószer, fertőtlenítő, öbkítés).



Bármilyen tippet szívesen veszek, ami csökkentené a műanyagtermelésünket. Nekem eddig az jutott eszembe, hogy szilikon muffinformába teszem a húst, de a csontos abba nem fér bele. (És nekem nem is nagy a kutyám, mit csinál az, akinek egy kilót eszik a kutyája és nem harminc dekát egy nap?



2019. júl. 25. 06:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dobozba. Lehet kapni kisméretű(200milis, fél literes), légmentesen záródó dobozokat, úgy a legegyszerűbb sztem.

Mi így csináljuk, csak 1 literes dobozban.

2019. júl. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az Ikeában ilyen kis zárható, újrafelhasználható zacskók, egy szettben több méret is van. ha kistesű a kutyud abba pont belefér egy adag, vagy ha nem porciózol előre akkor nagyoknak pl belsőségek.
2019. júl. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a doboz jó ötlet, beszerzek kisebbeket. Hasonló zacsit használok most, mint az Ikeás, csak DM-ben vettem, ez nem annyira jön be, de azért köszi :-)
2019. júl. 25. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagytestu kolyokkutyanak halat adok. Megveszem a piacon( en is azt eszem) es egy nagy szatyorba teszem az osszeset. Mar fagyasztva veszem. Mindig eves elott filezem ki magunknak.


A barf boltokrol rossz velemenyem van. Romlott budos husokat arulnak. A kutyamnak is csak emberi fogyasztasra alkamas halakat meg csontokat veszek.

2019. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lugoka ***** válasza:
Bevásárlóközpontokban lehet kapni különböző méretű fagyasztást is bíró dobozokat. Elmosogatod és kész.
2019. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lugoka ***** válasza:
Ja. 1 kiló 20 deka a napi adag :)
2019. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én se barf boltban veszem, hanem piacon. Zöldpacalt szoktam szakboltból venni, de azt csak időszakosan kap, és nem is túlmarketingelt helyről, az is a piacon van.


Valahogy nem esett le, hogy kisebb doboz is van, nekünk egy literesek a legkisebbek, de rákerestem, több kisebb méret is van a nem drága márkákból is. Nálunk 240 gramm a napi adag, jutalomfalatokkal kb. 280-300 :-) A két macskáéval együtt is csak kicsit több, mint fél kg :-)

Ha esetleg lesz második, nagyobb méretű kutya, ahhoz fagyasztóládát veszünk :-)

Köszönöm a válaszokat :-)

2019. júl. 26. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!