Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem el a babámnál...

Hogyan kezdjem el a babámnál a hozzátáplálást, milyen adagokat adjak neki az ő esetében és mikkel kezdjem?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos és sajnos tápszerre szorul, ráadásul speciálisra (Neocate és Fantomalt), mert tejfehérje allergiája van. Mondta az orvos hogy elkezdhetem a hozzátáplálást, adhatok répát, almát, főzeléket, de nem tudom mennyit adjak neki. Most 6 kg a pici (2800-al született)és eddig 120ml tápszert kapott 3 óránként. Milyen főzelékeket adhatok neki? Almából, répából mennyit? Minden etetésnél kapjon? Anyósom azt mondta hogy főzzem meg az almát, de én nem tartom jónak,mert akkor nem marad benne C-vitamin.

2019. máj. 7. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, valamiért a régi másolt linket hagyta bent. Ez a jó link

[link]

2019. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én párolt az almát először mivel úgy könnyebb megemészteni. Van baba akinek fáj a pocakja a reszelt almától

Én amúgy zöldségekkel kezdtem. Párolt sütőtök édesburgonya répa aztán alma körte barack stb stb

Először csak 1 ízt adtam 3 napig. Aztán ha ok volt újabb 3 nap új ízzel.

Délelőtt mindig 10 körül.

2019. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 7. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!