Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzi jól magát a kutya...

Nem érzi jól magát a kutya költözés után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
3 éves vizsla kutyussal költöztem külföldre. Autóval mentünk nagyrészt miatta, a kis holmijai alvókája mindent hoztunk. Eddig is rengeteget foglalkoztunk vele, azóta pedig erőnkön felül igyekszünk őt lefoglalni. Kutyabarát munhakely jön velem dolgozni minden nap reggel este séta, összesen 4 órát kinnt vagyunk vele minden nap ha esik ha fúj! Hétvégére pedig nagyobb kirándulásokat is beiktatunk. Egy két szintes ház felső része a miénk szóval bennti kutya de van udvar is ahol nem szeret lenni.. Kapar és nyüszít. Lakásba ugyan ez. Sehol se jó se kinnt se bennt láthatóan gyűlöli a helyet ahol lakunk pedig ő az egyetlen állat és nem is kicsi a hely (70nm lakrész plusz a közös kert). A munkahelyemen jól elvan és tulajdonképpen mindenhol kivéve otthon.. Állatorvosnál is jártunk már 3x azóta kezdek kifogyni az ötletekből...

2019. júl. 25. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje vagytok kinn? Lehet, hogy csak meg kell szoknia szegénykének, hogy az egész élete megváltozott, és nemsokára nyugodtabb lesz.
2019. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most leszünk 4. hónapja kinnt. Az első hónap elment ügyintézéssel, papírozással, rohangálással(kutya velem természetesen) utána kezdtem dolgozni ahova szintén jöhet velem ahol általában alszik vagy a többieket szórakoztatja. Az első állatorvos azt mondta hogy lehet hogy túl sok figyelmet kap(wtf) alakítsunk ki neki egy helyet(mármint otthon elkerítve) de csak és kizárólag ott lehessen vagy kinnt vagy bennt legyen minél ingerszegényebb és akkor majd odaszokik....
2019. júl. 25. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokja! Ne görcsölj!
2019. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt nem szokta meg, a kutyák általában jól viselik az ilyesmit és nálan maximum a földrajzi helyzet változott az életében, azon kívül semmi.


Szerintem ne görcsölj rá ennyire, le fog szokni róla. Egyébként próbáltad már leszoktatni a kaparásról és a nyüszítésről vagy ilyenkor fejvesztve rohansz a pórázért és próbálsz a kedvében járni? Mert akkor ott a hiba, nem a költözésnél.

2019. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ti jól érzitek magatokat? Vagy ti sem? A kutyák átveszik a gazdi reakcióját, érzelmeit, mindent.Feszültséget is.Ha a költözés nektek se jött jól, emiatt eleve feszültek voltatok és vagytok,túl sokat aggódtok azért, hogy ő jól érzi-e magát, figyelitek, kedvében jártok, stb.átveszi ezt az aggódó, feszült érzelmet.Teljesen természetesnek kell lenni vele, mintha minden tiszta jó lenne, nem figyelgetni, nem sajnálgatni.Mint régen, úgy viselkedni vele.

Nem csoda amúgy, ha jobb volt a hely, ahonnan jöttetek.

ADAPTIL párologtató lakásba, nyakörv a szabadba talán jól jöhetne neki.

2019. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a napi mozgásmennyiségét növeltétek, tehát ez nem lehet futás-hiány miatti frusztráltság. Ha a betegség is kizárható a dokik szerint, akkor bizony marad a hiszti.

Nem lehet hogy átestetek picit a ló túloldalára, és ő megpróbálja kihasználni hogy mindenkor az van amit ő akar?


A ki-be járkálást és nyüszögést tiltjátok? Mit reagáltok rá? Azonnal ki van nyitva neki az ajtó (akkor ugye elérte a célt a hisztivel)?

Én a helyetekben (természetesen ha a fizikális okokat kizárhatjátok) megtiltanám neki a ki-be járkálást. Ha bekéretckedik, maradjon is ott egy jó darabig, feküdjön le vagy rágódjon a játékain, foglalja szépen el magát egyedül. Ha ki akar menni, semmi gond, de akkor nincs 2 perc múlva bejövetel.



Én szintén nemrég költöztem a kutyámmal. Neki is volt egy időszaka, amikor ugyanilyen nyughatatlan volt mint a tiéd. Ahogy megköveteltem tőle, hogy döntse el mit akar, teljesen lenyugodott.


Összefoglalva, a leírásod alapján én megkockáztatom, hogy a dokinak volt igaza.

2019. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutya már rájátszik arra, hogy megsajnáljátok. AZért hisztizik már csak, hogy foglalkozzatok vele. Mert megtanulta, hogy ez bejön.


Én 2-szer költöztem a kutyámmal. Először a kertes ház udvaráról került be egy szobába. Vagyis csak kinti kutyából hirtelen csak benti lett belőle. Ráadásul 2 macskát is kapott maga mellé. Ezután abból a lakásból átköltöztünk egy másikba, hasonlóba.


Ilyen viselkedés amit írsz, nálunk sosem volt. Én örültem a költözésnek, neki meg szerintem továbbra is az számított csak, hogy velem legyen, mindegy milyen környezetben.

Bár én egyedül vagyok vele, és neki nincsenek nagy igényei ilyen téren, csak legyen meg a fekhelye, víz, kaja. Soha semmi jelét nem adta neki, hogy nem tetszene neki bármelyik környezet.

2019. júl. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez nekem úgy hangzik, mintha a kutyátok nem tudna lenyugodni. Amire rátesz még egy lapáttal, hogy most már egymást frusztráljátok.


Tiltás meg hasonlók helyett én elkezdeném azt jutalmazni, amikor nyugodt, pozitív asszociációt alakítanék ki az új helyével (nulláról indulva mutatnám be neki az ágyát), esetleg Relax on a Mat-et tanítanék neki.


Az emberek számára tervezett relaxációs zene a kutyáknál is tök jól működik, de ha az nektek segít, megdobhatjátok az egész nyugodt, békés hangulatot gyertyákkal.

Lehet próbálkozni édesnarancs illóolajjal is, azon ritka illóolajok egyike, ami nem ártalmas kutyáknak. Nyugtató, hangulatjavító hatása van. Mivel sokkal erősebb a szaglásuk a miénknél, én nem rakom bele párolgatóba, 1 csepp egy vízzel töltött tálkába és megy ki az ablakba, a légmozgás elintézi a többit.

2019. júl. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!