Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen volt a költözés kutyáva...

Milyen volt a költözés kutyával? Aki átélte leírna, hogy a kutya hogy reagált? Mennyire viselte meg?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Semennyire (pedig vak volt)
2018. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Semennyire.

A kutyának az a lényeg, hogy a gazdája közelében legyen, egyéb nem érdekli.

2018. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
26%

Nincs kutyàm, (sajnos) de igen. A kutyànak a gazdi a lényeg,

És persze az új szagok, illatok

2018. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánkat megviselte. Epilepsziás és volt is rohama, ezér egy hónapig gyógyszert kellett szednie. Hozzáteszem világ életében labilis volt, kicsit gyenge idegrendszerű. De pl amikor a mentett kutya hozzánk került, akkor neki egy pillanatig nem okozott gonodt a beilleszkedés pedig neki minden új volt. De úgy viselkedett, mintha mindíg is velünk elt volna.
2018. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A kutyának a gazdi a világ közepe. Nem érdekli hogy hol van, amígy az embere mellette van.

Nálunk ami különbséget jelentett az a sétáltatás volt.

Kertesházban volt velünk évekig. Persze akkor is szobakutya volt, de a dolgát az udvaron végezte. Pórázon csak nagyon ritkán mentünk vele sétálni, nem is igazán szerette. Néha csócsálta is, séta közben.


Társasházba költöztünk, ráadásul városba. Szóval elkezdtünk sétálni. Hámot kapott a nyakörv helyett. Így a pórázt gyorsan megszokta, már az első séta végén ügyesen jött mellettem. A zaj és a szagok, a sok ember miatt az első egy-két hétben kicsit bátortalan volt séta közben. De ez is csak nekem tűnt fel.

Kicsit féltem, hogy majd hogy fogadja a szomszédok zaját, de szerencsére nem ugat, szóval nagyon jól viselte a változást. Okos kutyus. A szobatisztaságban sem okozott zavart. Az új otthonban sok volt a már megszokott illat és tárgy az újak mellett, gondolom ez is segített neki megszokni.


A költözés során több kanyarban pakoltuk a cuccokat. Arra azért kíváncsi lennék, mi játszódott le a kis fejében, mikor azt látta, hogy fogynak körülötte a tárgyak. Ő ugyanis csak az utolsó kanyarral jött velünk, de szerintem megkönnyebbült szegénykém :D

2018. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem vettem észre, hogy megviselte volna, de láttam, hogy nyugtalan mikor már szinte mindent összecsomagoltam.Azt terveztem, hogy a cuccaim nagy részét elviszem és még velem alszik az üres lakásban, de mikor látta, hogy lehordtam a cuccaim nagy részét a kocsiba, ő meg ott maradt teljesen kiakadt, szóval ő ment az első körben az anyósomékhoz, aztán onnan költöztünk tovább kb 1 hónap múlva. Azóta ha előveszem a bőröndöm nem boldog, de szerencsére semmilyen szorongása nem alakult ki.
2018. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a költözés előtt többször elvittük az új házhoz, fél órákat ott voltunk, pórázon bejártuk a környező utcákat. Mikor pakoltunk, ő is nyugtalan volt, de örült, hogy jöhet velünk.

Aznap délután többször direkt elmentünk otthonról, sìrt a kapuban. Először 5 percre, majd tìzre, majd hùszra, majd fél órára, majd másfélre. Megtanulta, hogy hiába megyünk el, úgyis mindig visszajövünk. Még pár napig ült a kapuban egy ideig, ha elmentünk, de aztán mintha mindig ott laktunk volna.


Fontos, hogy kapott bilétát a nyakába a telefonszámommal, ha pánikolás közben kiugrott volna a kerìtésen. ( van chip, de így gyorsabban hazajut szerintem)

2018. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!