Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elköltöztünk, hogy tudnánk...

Elköltöztünk, hogy tudnánk elhozni a közép termetű kutyusunkat (430km távolság)?

Figyelt kérdés

Még sosem ült autóban. Az apukám autója elég szűkös és félünk, hogyan fog viselkedni majd.

Nincs egyáltalán hordozója, fel sem bírnám emelni őt.

Milyen lehetőségek vannak?



2019. máj. 2. 11:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nagyon pörgös, aktív kutyus.
2019. máj. 2. 11:47
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Hány kg?


Nekem mind2 hordozóban van, amikor autózik (10 és 16 kg-sak); a hordozó már bent vag az autóban, úgy emeljük be.


Ha nem tudjátok felemelni a kutyust, akkor esetleg használjtaok olyan pórázt, aminek a végét be lehet dugni a bizonsági övként.


Még ezt olvasgasd el; itt azt írja, mit tegyél, ha fél, hogyan tudod nem félelmetessé tenni az utazást [link]

2019. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Altatót neki!
2019. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Altatózni nem szabad azt mondta az állatorvosunk, nem ad neki. Nem mondta el miért nem.

Nem tudom pontosan hány kiló lehet. De lefogom hamarosan mérni őt.

Találtam egy honlapot, ahol állat szállítással foglalkoznak.

Belföldön és külföldön is.

Árakat nem írnak, meg kell érdeklődni.

Remélem nem lesz kifizethetetlen, mert a távolság óriási.

2019. máj. 2. 12:28
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Inkább vegyél egy szállítót. Túléli
2019. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, azért nem adott, mert úgy értelmezte, elaltatnád? Nyugtatóként szopkták kérni, de a nagyobb kutyás üzletekben a pénztárnál is adnak ilyen készítményeket recept nélkül (a kissebbik kutyám ki is próbált egy ilyet és semmi baja nem lett).


Én rákerestem most direkt a neten és sehol sem találtam, hogy nyugtatót ellenzik autózásnál.


Nem merek belinkelni most egy terméket se, mert letörlik reklámozásért :D de ha beírod, hogy "nyugtató kutyának autó" google-be, ad találatokat ilyen fajta nyugtatókra.

2019. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
A szállító cég is ad neki kábítót.
2019. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Van rá lehetőség, hogy előtte kicsit autózzon? Csak hogy megismerje, szokja.

A mi kutyánk 7 éves volt, mikor az első autónk vettük. Nagyon gyorsan megszokta az autót, már ő az első, aki bepattan.

Hosszú út előtt fárasszátok le. Jó, ha előtte és aznap nem kap enni, csak inni, hogy ne hányjon és kakiljon az autóba.

Legalább egy pihenőt iktassatok be, de inkább többet. A legjobb, ha az autópályákat elkerülitek, mert ott nem tudtok azonnal félrehúzódni, ha gond van. Egy főút mentén egyszerűbb.

Egy percre se vegyétek le a pórázt! Ha elszökik, akkor az életben nem kerül meg.

2019. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell ennyire félni egy autózástól, a kutyák döntő többsége kimondottan szereti.

Előtte egy jó alapos fárasztás, 3-4 óra futás után hidd el, végig fogja aludni az utat.

Annyira kell figyelni, hogy ne teli hassal szálljon be, mert hányás előfordulhat az elején.

Kb az út 4-5 óra, attól függően milyen utakon tudtok menni, akkor 1-2 db 10 perces megállót be kell iktatni, amikor mozoghat picit, meg kap inni.

Arról nem is beszélve, hogy a szállító cégek jók meg minden, de szintén autóval közlekednek, és meglehetősen drágák. Szóval ha ti is szintén mentek, nem túl sok értelme van a dolognak...

2019. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Szóval ha ti is autóval mentek. Bocsi, lemaradt
2019. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!